1 1 1 RODA JC 1 AFC AJAX 1 AFC AJAX 1 NAC 0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 voetenbadje. Voor de verandering stelt Co eindelijk Witschge weer eens op. Zuid juicht hem lekker vaak toe. Van der Vaart begint op de bank om hem rust te gunnen. Zijn tijd komt ongetwijfeld nog wel. Kiwoe is er nog niet, Jakoeboe speelt op zijn plek. Vierklau speelt ook. Ook Van der Meyde is na zijn dramatische wedstrijd in Nijmegen ge handhaafd. Het wordt weer een typische Ajax - psv. Ajax aanvallen, psv lekker teruggetrokken spelen. Ajax aanvallen en Ajax dat weer niet wint. En dan weer die Luinge. Deze nog steeds niet afgekickte beroepsalcoholist weigert in de eerste helft in te grijpen bij een paar aanslagen van de kant van psv. Ajax krijgt in de eerste helft een paar kleine kansjes, scoren in cruciale wedstrijden blijft moeilijk voor deze voorhoede. Zeker tegen een gegroepeerd spelende tegenstander. Vlak na rust gebeurt het: hoge voorzet, even vergeten te dekken en een van de kleinste gloeilampen kopt raak. Daarna krijgt Ajax wel kansen. Van der Gun knalt helaas naast en Pipo geeft in kansrijke positie een rollertje in plaats van af te geven op de vrijstaande Van der Vaart. De Peppie en Kokkie voorhoede van Ajax is te licht voor de verdedi ging van psv. Ajax komt amper tot een slotoffen- sief. De fysieke krachten lijken daarvoor te ontbreken. Witschge en Van der Vaart samen in de basis beginnen. Het veld in Kerkrade is van Arenakwaliteit. Niet opvallend is het feit dat Roda al vrij snel kansen krijgt. Grim zorgt er persoonlijk voor dat Ajax geen averij oploopt. Na de Limburgse kansen in het begin krijgt Ajax de wedstrijd een beetje onder controle, zonder overigens goed te spelen. Na de rust komt Roda door hun Griek op 1-0. Een paar minuten later wordt Van der Gun in het strafschopgebied van achteren aangetikt, Shota benut de penalty. Daarna begint er een partijtje schuffelen. Co blijkt een aardige klaverjasachtergrond te hebben. Hij kan schuffelen als de beste. Spelers lopen van positie naar positie. En dit allemaal om Ajax aan het voetballen te krijgen. Dat wil niet echt lukken. Roda krijgt nog zat kansen, Ajax raakt nog het 'houtwerk'. De 1-1 is achteraf een terechte uitslag. Ajax mag Grim bedanken. Het zegt al genoeg over Ajax dat je als trainer blij moet zijn dat je twee punten voor blijft op Roda, terwijl de echte diehards balen omdat Ajax weer niet profiteert van een nederlaag van de kakkerlakken. Ongelooflijk eigenlijk, het lijkt wel alsof Ajax geen tweede wil worden. Scoren met deze voorhoede tegen een beetje tegenstander blijkt gewoon moeilijk te zijn. Kan die Ibrahimovic (of weet ik hoe-ie heet) morgen niet alvast komen?????? MAANDAG 16 APRIL, 14.30 UUR Anastasiou (62) Arveladze (65) Aantal Ajacieden: 1.100 Zonde van de tijd VRIJDAG 27 APRIL, 20.45 UUR Kroes (79) Aantal Ajacieden: 39.500 Man of the match: Gekke Eddie Een van de belangrijkste wedstrijden van het seizoen, verlies betekent dat Ajax de derde plaats niet meer in eigen hand heeft. Het stadion is voor de eerste keer uitverkocht. Logisch wanneer de Joden op bezoek komen. Kiwoe en Machlas zijn er (nog) niet. Opvallend is dat Vrijdagavond om kwart voor negen, die versie hebben we nog niet gehad geloof ik. Ajax heeft lekker naar deze wedstrijd toe kunnen leven. Door het gegoochel van de doorgeslagen Van Gaal kreeg Ajax een week extra rust. Het wordt tijd dat Ajax weer eens gaat winnen. De laatste de ajax ster nr. 36 www.deajaxster.nl 9

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 9