Juridische Zaken 2001/2001 zijn de prijzen van de uitvakken vastgesteld: deze waren inderdaad gelijk voor supporters van alle clubs. Nadeel is dat deze regeling niet altijd wordt nageleefd. De OFA en SVA zien erop toe in het wedstrijdoverleg dat de vastgestelde prijs toch aangehouden wordt, We streven ernaar dat er in de toekomst één standaardprijs komt voor alle uitvakken van voetbalclubs. Prijs kaartje combiwedstrijd te hoog Status: In de prijs van de kaart voor een combiwedstrijd is naast de kosten voor vervoer en kaartje ook nog een toelage opgenomen voor kosten verkoop via Ticketbox (variërend van f 2.50 tot f 7.50) en verzekering (f 10,-). Met name valt er te bezuinigen op de kosten van verzekering: dit is reeds besproken met Ajax en zij proberen met hun verzekeraar tot een nieuw verlaagd tarief te komen. Verdeling beschikbare entreebewijzen bij uitwedstrijden Status: De (voorrangs)uitkaart is in het leven geroepen om supporters die vaak naar uitwed strijden gaan te belonen: zij krijgen het eerste recht van aankoop op beschikbare kaarten. In praktijk echter blijkt dat de kaart ook als selectie-instrument wordt toegepast. Zo zijn bij sommige wedstrijden alleen nog uitkaarthou ders welkom. We proberen dit te voorkomen door inspraak in het wedstrijdoverleg. Maatwerk bij inzet combi's: alleen tegen PSV, Feyenoord, Utrecht en Twente Status: In de praktijk blijkt echter dat er veel meer combi's worden opgelegd aan Ajax- supporters: dit lijkt vaak veiliger en is veel makkelijker voor de thuisclub. Via inbreng in het wedstrijdoverleg proberen de OFA en SVA het aantal combi's te verkleinen of anders om te zetten in een parkeeromwisselregeling. Goede en snelle toegang uitvak Status: Het komt wel eens voor dat bussen met Ajax-supporters tegelijk bij het uitvak aankomen en dan maar één toegangspoort aantreffen. In het wedstrijdoverleg wordt dit mogelijke probleem aangekaart en naar een oplossing/alternatief gezocht. Juridische ondersteuning Ajax-supporters met een stadionverbod Status: Inmiddels is de Supporters Advies Commissie in het leven geroepen die deze supporters begeleidt en eventueel met een nieuw advies komt omtrent de hoogte van de straf. De SAC is bereikbaar via 084-86 34 873 en sacommissie@hotmail.com Opstellen lijst met vergrijpen en bijbeho rende straffen Status: Er is reeds een lijst ('Richtlijn termijn stadionverbod', KNVB, augustus 2000) maar mede n.a.v. ervaringen en aanbevelingen van de SAC wordt geprobeerd de lijst aan te passen en onzinnige straffen, als drie maanden geen stadionbezoek door wildplassen, te schrappen. Mogen de adresgegevens van supporters worden doorverkocht t.b.v. commerciële doeleinden zoals aan Canal+ Status: Ajax mag dit niet zomaar doen: seizoen kaarthouders kunnen dit schriftelijk kenbaar maken aan de Supportersservice van Ajax. Problemen met buitenlandse politie bij uitwedstrijden (zoals in Gent) Status: Omdat het moeilijk is, de lokale regelin gen/wet aan te vechten zal de OFA haar leden voorlichten over geldende regels in het buiten land om problemen aldaar te voorkomen. Onnodig provocerend en agressief optreden politie/ME bij sommige wedstrijden Status: De OFA houdt een zwartboek over de ME bij waarin negatieve ervaringen van suppor ters worden verzameld. Eventueel samen met de SOVS of andere supportersverenigingen kan hiermee iets gedaan worden. Ook een gesprek met de gemeente hierover behoort tot de mogelijkheden. Supportersreizen Low-budget reizen (rond kostprijs) naar uitwedstrijden Ajax in binnen- en buitenland Status: Met name naar verre binnenlandse bestemmingen zullen we een busreis organise ren: we doen dit dus niet standaard naar elke wedstrijd. Reizen worden bekendgemaakt via de homepages van de OFA en DAS en de nieuwsbrief van de OFA (per post en bij de Arena). Low-budget reizen naar niet-Ajax-wedstrij- den in het buitenland Status: Omdat sommige Ajax-fans een favoriete club hebben in het buitenland, wordt ongeveer een maal per jaar een reis georganiseerd naar een bevriende club (Spurs). de ajax ster nr. 36 www.deajaxster.nl 7

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 7