Supportersprotest Man Utd een andere wedstrijd op Old Trafford 35.000 bezoekers". een mogelijkheid geboden om te tafelvoetballen, met bijpassend stadiongejuich als een doelpunt wordt gescoord, kunnen de meedogenloze wedstrijdanalyses van Alan Hansen (de Engelse Hans Kraay, zij het meer deskundig) met de computer worden nagespeeld en komen fans van de kleinere clubs aan bod. Aandoenlijk is de twee minuten durende 'supportersclip' van Phil Ham. Deze supporter van Ipswich Town gekleed in zijn 'lucky pants' wordt gevolgd bij een promotieduel van zijn club. Zijn uit het hart komende enthousiaste relaas over het verloop van de wedstrijd is typerend voor de wijze waarop Engelse voetbalfans hun supporter schap beleven. Dit geldt ook voor de gezangen van de Ipswich-fans: 'The Town are going up', gevolgd door een "Now you're gonna believe us". Uitbreiden Bushell heeft ambitieuze plannen om het museum verder uit te breiden. Dit zal gelijktijdig plaatsvinden met de modernisering van het Deepdale stadion. Na vervanging van de zittri- bune aan de korte zijde wordt het dan mogelijk om het museum volledig rond het veld van het stadion te laten lopen. De behoefte aan meer ruimte is enorm, want lang niet alle facetten van de Engelse voetbalgeschiedenis komen aan bod. Bushell: "Ook de voetbalgeschiedenis van de Aziatische en zwarte bevolking, die vaak om raciale spanningen te vermijden in eigen competities spelen, krijgen in de toekomst de aandacht die ze verdienen. Dit geldt ook voor het vrouwenvoetbal dat, tot de tijd dat de FA dit verbood, zeer populair was in Engeland. In de dertiger jaren werd een belangrijke wedstrijd op Goodison Park voor maar liefst 53.000 toeschouwers gespeeld. Vier dagen later trok Stil eerbetoon? Het museum is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is met 6,95 voor volwassenen (tot en met 15 jaar 4,95) voor Nederlandse begrippen prijzig te noemen. Degene die goedkoper uit wil zijn en tegelijk zijn glipvaardigheid wil oefenen wordt verwezen naar de aangrenzende cafetaria. Bestel hier een broodje en wandel met een uitgestreken gezicht rechtdoor het museum in. Deze illegale toegangsmogelijkheid mag volgens Bushell niet worden beschouwd als een stil eerbetoon aan de glippende voetbalfan, maar is een ordinaire ontwerpfout. Een bezoek aan het museum is zonder meer de moeite waard. Wie het een beetje weet te plannen kan het combineren met een of meerdere wedstrijden van clubs in de Midlands. Een bezoekje per trein vanaf Londen Euston naar Preston wordt afgeraden, tenzij men het dure treinretourtje van £50 (175 piek!) voor lief neemt. De Aubrey cup, de zwaarste trofee uit het Engelse voetbal. Meer dan eens lukte het de aanvoerders van de winnende teams niet om de loodzware beker op te heffen. 54 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 36

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 54