5^T Machlas: 6 Wat moeten we nou met Nikos. De ene helft zegt: "miskoop, niks voor het systeem met drie f spitsen, hopen dat ie nog wat J oplevert". De andere helft zegt: "is I afhankelijk van de aanvoer vanaf de 1^1 vleugels, dat was dit seizoen knudde, dus volgend jaar zeker te gebruiken". Ik geloof in het laatste, Nikos 'kan ons zeker nog van dienst zijn. Hopen dat ie niet wordt verkocht. "Pietje" Ikedia: Met geen mogelijkheid een cijfer toe te bedelen. Ik herinner me alleen psv-uit en RKC-uit. Dat is te weinig voor een cijfer. Voor1 mijn gevoel of onderweg naar Nigeria of geblesseerd. Maar misschien heb ik het wel verkeerd. f Fred Grim: 6 JHet ging in ieder geval beter dan i vorig seizoen. Of moeten we zeggen minder slecht? Pakte in ieder geval in een aantal 'wedstrijden punten voor Ajax. Denk 'bijvoorbeeld maar aan Roda-uit en Willem II thuis. Maar: maakte cruciale fouten tegen Vitesse voor de beker en recentelijk in Waalwijk. Nadeel van Grim is dat iedere hoge1 bal voor het doel levensgevaarlijk is omdat hij maar aan die lijn blijft plakken. Volgens velen is het tijd voor de beoogde opvolger. Pasanen:7 Is al een vertrouwde speler geworden in de Lverdediging. En dat in zijn eerste jaar. geoorde een paar belangrijke goals. Maakte natuurlijk ook wel een paar .foutjes. Moet met Kiwoe het verdedigingscentrum van de toekomst gaan worden. Ook in Europees verband moet dat mogelijk I zijn. Andy van der Meyde: 5 Werd met de grote trom teruggehaald. Heeft niet gebracht wat er na Lazio van hem werd verwacht. Heeft ook wat vage problemen gehad. Dat zegt al genoeg. Zuid zag liever zijn staan. Daar viel wel wat voor te zeggen. Heeft amper rendement gehad. Cedric van der Gun: 7 Voor het seizoen gaf hij in interviews aan blij te zijn met iedere speelminuut die hem zou worden gegund. Nou, werden er tig. Dat zegt genoeg. Presteerde tweederde van het seizoen uitstekend, daarna leek het alsof de accu wat leeg raakte. Maar het kan ook wat anders zijn. Is zeer bruikbaar voor de toekomst. Is gelukkig voor een groot aantal jaren vastgelegd. John O'Brien: Geen cijfer aan te geven. Is met Amerika een tijd onderweg geweest en daarna alleen maar geblesseerd geweest. Onduidelijkheid over zijn toekomst bij Ajax. Richard Witschge: 7 Op een schandelijke manier geschoffeerd door Adriaanse. Is zeker nog niet uitgespeeld. Blijft het boegbeeld voor Zuid. En terecht. Is zeer zeker nog bruikbaar, zo niet onmisbaar, voor dit Ajax. Hopen dat hij volgend seizoen zijn routine nog kan overbrengen op de jonkies. Ook in Europa! Laat zeker de laatste wedstrijden zien waartoe hij nog in staat *Lis. Van der Vaart: 7 Man van de toekomst. Werd op zijn (jonge leeftijd al een basisspeler op het I middenveld. Pikt ook zijn doelpuntjes mee. Kreeg de laatste wedstrijden wat rust van Adriaanse. Is gelukkig ook voor een groot aantal jaren vastgelegd. Gaan we nog een hoop lol van beleven. ri de ajax ster nr. 36 Galasek: 7 De "grote aankoop" van Co Adriaanse Werd "meegenomen" van zijn oude club stuwende kracht geworden op het midden veld. Werd benoemd tot aanvoerder, dat zegt genoeg over het door Adriaanse gegeven vertrouwen. Werd helaas de laatste wedstrijden een beetje onmisbaar. Maar: op Europees niveau zal hij zeker mee kunnen. Aron Winter: 5 Kon helaas niet meer brengen wat er van hem werd verwacht. Is nooit een type geweest om een matig draaiend team op sleeptouw te nemen. De bank en tribune werden een vertrouwde plek voor hem. Een triest eind voor zijn loopbaan bij Ajax. n- www.deajaxster.nl 51

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 51