28 29 30 31 32 33 34 35 36 3al87 da9ente laat!3 In ons vorige nummer maakten wij melding van de impasse rondom het honk. Mysterieuze krachten hadden bezit genomen van alle mooie plannen, waardoor er per saldo helemaal niets gebeurde en de realisatie van het honk verder leek dan ooit. Op de Arenaboulevard daarente gen gebeurde wel van alles. Een prachtige locatie pal voor de Arena werd zomaar vergeven aan een tijdelijk musicaltheater, terwijl er voor een supportershonk in die omgeving geen bouwgrond beschikbaar was. Ondergrondse toiletten die met ruim een miljoen gulden door het stadsdeel worden gesubsidieerd lijken belangrijker. DAS wilde wel eens weten hoe de vork nu eigenlijk in de steel zat en besloot het breekijzer van de Wet op de Openbaarheid van Bestuur in te zetten. Op 12 maart werd per fax de dienst Ruimtelijke Ordening gevraagd om informatie over een groot aantal punten. Huurovereenkomsten, inzicht in subsidiestro men, beleidsuitgangspunten en het complete dossier over het supportershonk werden opgevraagd. Volgens de wet moet het verzoek ten allen tijde binnen twee weken worden beantwoord. Ambtenaren van de gemeente Amsterdam hebben echter een eigen interpreta tie van de wet, want niemand reageert. Wel wordt informeel vernomen dat de actie van DAS niet echt wordt gewaardeerd. Ruim viereneen- halve week later wordt een herinneringsfax verstuurd. Intussen heeft het spoedoverleg na afloop van de wedstrijd Ajax - psv resultaat gehad. Na lang soebatten is de kogel door de kerk en geven de gemeente Amsterdam en de politie toch toestemming voor de locatie van meer dan 1.000 m2 bij het trainingsveld. Het lot van de bomen die eerder onder geen voorwaarde zelfs maar verplaatst mochten worden, is hiermee bezegeld. De bouwtekeningen zijn momenteel gereed en het wachten is nog op groen licht van Ajax aan de bouwer. Alle partijen zijn het er over eens dat het honk bij de eerste wedstrijd van het komende seizoen zal worden geopend! Terug naar het informatieverzoek van DAS. Op 20 april neemt de projectmanager van het Centrumgebied Amsterdam ZO, Cor Brandsema, telefonisch contact op met de redactie. Brandsema geeft aan een aantal ambtenaren te willen vrijmaken om de gestelde vragen te beantwoorden. Even later komt de aap uit de mouw. Toevalligerwijs gaan dezelfde ambtenaren ook aan de slag met het suppor tershome en omdat Amsterdamse ambtenaren kennelijk maar met één ding tegelijkertijd bezig kunnen zijn, wordt de redactie voor de keus gesteld. Of er wordt gewerkt aan beantwoorden van de vragen of men gaat aan de slag voor het honk. Een subtiele vorm van chantage, want uiteraard wil DAS geen vertragende factor zijn. Anderzijds wil dit blad natuurlijk helemaal niet voor dit soort belachelijke keuzes worden geplaatst. Als deze opstelling maatgevend is voor de mentaliteit van het ambtenarenkorps in Amsterdam is, dan is de chaos bij het gemeen telijk vervoerbedrijf en de Sociale Dienst ook meteen verklaard. Afgesproken wordt dat "makkelijke" vragen wel op korte termijn worden beantwoord en de "lastige" in een later stadium. Zestien dagen later slaagt de gemeente erin om de eerste antwoorden te leveren als een envelop van ruim een kilo wordt bezorgd. De inhoud is ronduit teleurstellend. Slechts vier pagina's met nutteloze informatie over het honk, de rest kan onder de categorie "goedbedoelde rotzooi" worden gekwalificeerd. Wat moeten wij nu in hemelsnaam met glanzende folders die als promotiemateriaal zijn bedoeld? En wat te denken van de meegezonden videoband over de Arenaboulevard? "Hoogtepunt" van de zending is de per ongeluk meegestuurde interne e-mail met persoonlijke aantekeningen, waarin wordt gesteggeld over wie het begeleidend schrijven namens de gemeente moet onderteke nen. Uiteindelijk wordt in dit schrijven doodleuk verwezen naar andere gemeentelijke diensten om het daar maar eens te proberen. Juridisch gezien kan dit niet door de beugel omdat de overheid in dit soort situaties een doorzendplicht heeft naar de juiste instanties. Gezien de onverwachte positieve wending met het honk zien wij voorlopig af van een beroepsprocedure. Bij nieuwe vertragingen van het honk zullen wij direct juridische stappen tegen de gemeente gaan ondernemen. 4 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 36

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 4