met z'n nota bene gesponsorde trommel zou toch zo langzamerhand wel eens in aanmerking mogen komen voor een levenslang stadionver bod. Voor de wedstrijd is het verder goed om vast te stellen dat aan de rangorde binnen Oranje nog immer niets is veranderd. Oftewel: Frank de Boer deelt nog immer de lakens uit en niemand anders. Zo hoort het natuurlijk ook. Je moet er niet aan denken dat zo'n van bommeltje opeens denkt te kunnen bepalen wie er bij de rondo tijdens de warming-up in het midden begint. En daar dus ook vooral lang blijft staan als de overige deelnemers aan de rondo Patrick Kluivert en Edgar Davids heten. Ja, soms moeten spelers weer even hun plaats kennen. Dan de wedstrijd zelf. Eigenlijk kan ik me er geen fuck meer van herinneren. Ik geloof dat het Nederlands elftal uiteindelijk 5-0 heeft weten te winnen, maar ik kan er ook zomaar een paar goals naast zitten. Ook dat is de charme van marge-voetbal, hoewel Andorrees Manolo vlak naast me op de tribune (opvallend genoeg gehuld in een oranje shirt) dat bepaald niet met me eens was. Gedurende de wedstrijd blijft hij me maar bestoken met z'n gebral over de vermeende kwaliteiten van de potentiële topspits Justo Ruiz. Nou had Stam inderdaad een keer een gele kaart nodig om 'm af te stoppen, maar verder staan me geen acties bij die op profvoetbal leken. Het dieptepunt van de avond is eigenlijk nog wel dat invaller Pierre van Hooijdonck z'n fanclub uit omgeving Arnhem meegenomen blijkt te hebben. Wat een allemachtige partij kneuzen. Elke actie van big Pete wordt bejubeld alsof de beslissende goal in de WK-finale is gescoord. Hoewel op het voortijdig verlaten van een wedstrijd een doodstraf hoort te staan was het me nu toch bijna overkomen. Gelukkig weet Manolo me ervan te weerhouden. De sympathieke bakker is behoorlijk goed op de hoogte van de laatste privé-wapenfeiten van de gehele Andorra-selectie. Zo weet hij aanneme lijk te maken dat de voorzitter van de Andorrese voetbalbond vaak last heeft van bloedneuzen, z'n vrouw wel eens is vreemdgegaan met ene Hilbert, een vriend van de keeper en dat de homepage www.fedandfut.com wordt bijgewerkt door het achtjarige zoontje. What more can I say? Andorra is marge en niets anders. Hoop ook vooral dat dat nog lang zo mag blijven, alleen maakt een weekend als dit wel duidelijk dat het hele kwalificatieschema van de UEFA overboord moet. Het wordt tijd voor een WK voor A, B en C landen waardoor Oranje dergelijke potjes tegen Andorra bespaard blijven. de ajax ster nr. 36 www.deajaxster.nl 49

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 49