Totdat het echte Oranjefeest losbarstte. Een geheel verklede Nederlands-elftal-aap kwam vergezeld door een hetzelfde team supportende leeuw binnen stormen. Mijn angsten bleken waarheid en het enorme ding dat de aap op zijn buik droeg bleek een trommel van F-Side omvang. Als ik niet beter zou weten, zou ik vermoeden dat het brave heerschap stijf van de speed stond. Met vervaarlijke zwaaien beukte hij onophoudelijk op het gevaarte aan zijn buik, helaas werd deze muzikant hierbij niet gehinderd door enig ritmegevoel of muzikale aanleg. Nog meer fans stortten zich op de trommel, helaas liepen ook zij niet over van talent. Met zachte drang en een hoop overre dingskracht werd gelukkig de simpele ziel met trommel de deur gewezen, zodat ik weer ongestoord naar de bar kon. Het stadion Een half uur voor de wedstrijd leek het een wijs plan om het Sony-stadion maar eens op te zoeken. Voor even leek eindhoven een echte voetbalstad, de weg naar het stadion was te vinden door gewoon het gepeupel te volgen. Na een vlugge ingangscontrole, het hek stond weer eens open, moest het vak opgezocht worden. De toegang tot vak VVV bleek te vinden door een doodskist te betreden, een ervaring die de trappenhuizen van de Arena een paradijs liet lijken. Na een flinke klim werden de tribunes bereikt en het is eerder in dit blad gezegd, maar de blokkendoos van de gloeilampjes is een lekker stadion. Mooie steile tribunes, dicht op het veld, een mooi veld en niet te veel poespas. Er bleek een flinke verbouwing gaande, helaas willen de slimme beleidsbepalers in eindhoven ook de hoeken van de tribunes dicht maken. Persoonlijk genoot ik gigantisch van de nu enorme open hoeken in het stadion, even deed het me aan een ander stadion denken. Gelukkig kon ik deze gedachte snel van me afzetten, want het Sony- stadion met De Meer vergelijken is werkelijk heiligschennis. Het zal de alcohol geweest zijn Carnavalsupporter of voetbalsupporter??? De wedstrijd De meest uitgebreide samenvatting die ik kan geven van de wedstrijd is de volgende: 4-0. Waarom worden dit soort potjes nog gespeeld? Het zijn slechts hinderlijke onderbrekingen van het kroegbezoek van vele duizenden suppor ters. Sfeerbeeld Het gewaardeerde Oranjelegioen liet zich van zijn bekende kant zien. Een enkele uitzondering op vak VVV daar gelaten, bleek elke lieve ziel in het stadion weken voorbereiding op de zolder kamer in Bovenkarspel achter de rug te hebben. De meest ridicule kostuums passeerden mij. Leeuwen, koeien al dan niet met MKZ en molens bleken de favoriete supporteroutfits. De duizenden 40+ huisvrouwen liepen uiteraard allen in hetzelfde tenue als hun geliefde mannen. Te veel vrouwen in een stadion is gewoonweg geen goede zaak, te vaak hoor je:"Oh-wa-tis- het-toch-weer-gezellug", "Wanneer-gaant we-nou-waven, anders-is-dur- niks-an" of "Hup-Marc-met-je-mooie-beentjes". Ook de liederen die de jongens in het oranje tot grotere prestaties moeten brengen deugen niet. Het favoriete "Sta op als je voor Holland bent", wordt onophoudelijk gezongen, maar even zovaak een octaaf te hoog ten gehore gebracht. Het geheel krijgt hierdoor een nogal jongens koorachtige klank. Bovendien stonden er mijns inziens weinig Hollanders in de vakken, aangezien ik van de meeste accenten niks begreep. Het enige dat vertrouwd aanvoelde was het uitfluiten van Seedorf en het juichen na een prachtige goal van Patrick. Gelukkig bleek ook een wedstrijd van Oranje slechts twee keer drie kwartier te duren en mocht ik enigszins verward weer naar Mokum. Ajax-NAC Enkele dagen later mocht ik weer een stadion opzoeken. Na voor het eerst het trappenhuis van de Arena niet vervloekt te hebben, stapte ik mijn eigen vak 128 op. Natuurlijk nog steeds ver van het "veld" en Arenakaarten, maar toch voelde ik me goed. Lekkere Noord-Hollandse (nep)accenten, ongebruikte trommels en lage gezangen. Zeker toen Gekke Eddie begon te rennen en die dronken mafkees de gracht insprong, voelde ik me echt thuis. Tjonge, thuis in de Arena, waar een uitstapje naar het Nederlands elftal al niet goed voor is 47

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 47