ORANGE ^|k Cyprus Cyprus, leuk vakantie-eiland, hoewel dat geloof ik maar voor één gedeelte geldt. En welk gedeelte dat ook al weer is, vergeet ik altijd, dus een bezoek aan dit eiland heeft nog nooit op mijn agenda gestaan. Behalve 'warm eiland met zo nu en dan een bomaanslag' weet ik weinig over dit land. Eén ding weet natuurlijk een ieder in Nederland wel, Cyprus heeft een nationaal voetbalelftal. Tientallen jaren vermaakt dit team al de voetbalfans waar dan ook ter wereld. Altijd met leeuwenmoed vol op de aanval. Dit land kan dan ook putten uit een onophoudelijke rij aan toptalenten. loannis Okkas, Marios Charalamous en niet te vergeten zijn broertje Zacharias zijn maar enkele van de welklinkende namen die dit wonderteam vorm geven. Tegen deze voetbalgrootmacht moest het Nederlands elftal het 25 april jongstleden opnemen. De aanloop Uiteraard werd door het Nederlands elftal met angst en beven vooruit gekeken naar de kraker met Cyprus. Bondscoach Louis van Gaal wilde geen enkel risico nemen en wilde perse zijn spelers zondag vöör de wedstrijd bijeen hebben. Hoewel deze wedstrijd toch al zo'n 311 dagen vast stond, had de van intelligentie overlopende Will van Rhee (KNVB-verantwoordelijke voor het speelschema) het een leuk idee gevonden het weekend vöör deze wedstrijd vol te plannen met competitievoetbal. Het hele programma moest omgegooid worden, inclusief de wedstrijd Ajax- Vitesse. Een logische zaak, aangezien Vitesse anderhalve international telt. Marc van Hintum die de bank warm moet houden, Sikora en Ajax is het hele seizoen lang al hofleverancier met welgeteld nul internationals. Een vreemde gang van zaken voorafgaand aan deze interland dus. Maar toch niet zo vreemd als de nieuwe datum en het nieuwe tijdstip dat voor Ajax-Vitesse werd bedacht. Uit de hoge hoed van het overleg tussen Zeist, gemeentes en clubs kwam zaterdagmiddag 14:30 uur als ideaal tijdstip. ledereen zou hiermee tevreden zijn, behalve de supporters, maar die tellen toch al enkele jaren niet meer mee. Boycot Dat de zondag niet meer de vaste speeldag is, accepteren de meeste supporters al bijna. le^aterdagmif Echter de zaterdagmiddag als alternatief werd niet echt met gejuich ontvangen. Onder meer op initiatief van dit fanzine werd opgeroepen tot een boycot. Een zeer zwaar middel, zeker gezien het belang van de wedstrijd, maar een zeer goed instrument om aan te tonen dat het competitie programma werkelijk de spuigaten uitloopt. Het resultaat van de boycot mag bekend worden verondersteld. Onder de indruk van de enorme lijst aan amateurwedstrijden op www.deajaxs- ter.nl besloten kleinere Europese clubs zoals Barcelona, Deportivo en Chelsea zich solidair te verklaren met roemrijke clubs als A.F.C., Swift en Sportlust '46 en Louis de wacht aan te zeggen. De KNVB bond in en de spelers van het Nederlands elftal mochten een dag later verschijnen. Zondag was uiteraard niet meer mogelijk voor Ajax-Vitesse, zodat de 37.698 trouwe Ajacieden zich nu op de vertrouwde donderdagavond naar de Arena mogen begeven. Nederland-Cyprus Hoewel een aantal eerdere bezoeken aan het Nederlands elftal nooit echt bevredigend waren verlopen, stapte ik tegen beter weten in toch om 16:11 uur op de intercity naar eindhoven. Voor de wedstrijd Het station van eindhoven uitlopen als thuissup- porter is een vreemde gewaarwording, die wat mj betreft zeer sporadisch mag blijven. Niet echt een denderend bruisende stad dit lampengat. Wel een aantal pleinen met kroegen, die gevuld waren met mensen gekleed in het onvermijde lijke oranje. Mijzelf gelukkig prijzend dat de zon niet scheen zodat mijn ogen gespaard bleven van een weerkaatsing van al dat oranje, wat vrijwel zeker blindheid tot gevolg gehad zou hebben, werd de zoektocht naar een goede kroeg ingezet. Gelukkig beschikt elk dorp tegenwoordig over een Ierse pub en zo dus ook eindhoven. Uiteraard was het publiek ook hier gekleed in oranje gewaden, maar over het algemeen vrij sober. Gewoon een sjaaltje of shirtje in de kleur van ons koningshuis, niks mis mee dus. Hier voelde ik mij wel op mijn gemak, een gevoel dat versterkt werd door de bierprijs, die ruim onder die van de hoofdstedelijke kroegen lag. Tot zover best aardig allemaal. 46 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 36

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 46