"3 op het argument dat iaar \/orc»n Kracht om I Jl Boycot Beste DAS-redactie, Graag wil ik reageren op sommige supporters naar voren bracht om op zaterdagmiddag (de in-middels beruchte wedstrijd Ajax-Vitesse, red.) toch naar de wedstrijd te gaan. Ze schreven dat "de ploeg onze steun juist nu hard nodig heeft". Het is een slap argument dat slechts het eigenbelang dient. Uit niets, maar dan ook helemaal niets, blijkt dat Ajax zit te wachten op "onze" steun. Waarom protesteerde Ajax niet wat feller bij de KNVB (zoals Barcelona en La Coruna terecht wel doen)? Waarom werd er niet geprotesteerd bij de gemeente zodat er gewoon 's avonds gespeeld kon worden? Waarom kon er niet op een latere datum gespeeld worden? Op al deze vragen kreeg ik flutantwoorden. We moesten zelfs blij zijn dat ze niet op donderdag- of vrijdagavond voetballen, aldus Jeroen Slop. Flikker toch op mafkees! Als Ajax onze steun nodig heeft dan moet ze dat eens laten blijken! Mensen die toch zouden gaan kijken, kan ik niet anders zien dan als egoïsten. Voor ieders belang wordt er met veel energie een actie opgezet, met als doel een signaal af te geven en voortaan gewoon op zondag te voetballen. Helaas blijkt het eigenbe-lang bij deze egoïsten belangrij ker. Ik hoop voor deze "echte supporters door dik en dun" dat de volgende wedstrijd op dinsdagnacht is; kijken of onze steun dan weer zo hard nodig is. Toon eens respect voor je medesup-porters die wel sportief zijn, moeten werken of een sociaal leven hebben. En toon vooral eens enige vorm van zelfrespect; telkens weer laten jullie je door Ajax kleineren en praten dat vervolgens nog goed ook. DAS, ik vond het een geweldige actie. Jullie komen op voor een goede zaak waar iedere supporter baat bij heeft. met Amsterdamse Ajax-groet, Mike. Rugnummers Ieder seizoen worden de rugnummers weer verdeeld. Helaas werkt Ajax niet met een vast nummer voor een speler. Zo had Shota Arveladze eerst nummer 24 en dit seizoen nummer 9. Supporters betalen veel geld voor een shirt, dat vind ik een goede reden om de spelers altijd het zelfde nummer te laten be-houden. Voor onze nieuwe spits Zlatan Ibrahimovic heb ik een leuke suggestie. Nummer 99. Dit ongewone nummer, een dubbel nummer 9, past denk ik wel bij dit ongewone talent. Groeten, PP. li ra norten chello nl Rugnummers (2) Beste PP, Naar aanleiding van jouw brief hier mijn reactie daarop. Ik deel de mening met je dat spelers elk jaar hetzelfde rug nummer moeten dragen, maar niet om dezelfde reden als die van jou. Volgens mij vergeet je dat een rugnummer meer is dan gewoon een getal dat niet moet veranderen omdat jij daar 140 piek drukkosten voor betaald hebt. Een speler kun je identificeren door het nummer dat op z'n rug staat. Het past bij zijn positie en spelwijze. Het geeft de uitstraling die het beeld dat je van hem hebt compleet maakt. Voorbeelden daarvan zijn Jari (10), Cruijff (14) en Danny Blind (3). Tevens zeg je dat Zlatan Ibrahimovic het ongewone nummer 99 zou moeten gaan dragen. Ik waardeer het dat je z'n 'ongewone' (zoals je dat zelf noemt) talent, op waarde schat en dat hiermee wilt aangeven. Alleen vraag ik me af of dat met een nummer 99 moet. Een voetbalelf tal bestaat zoals de naam al zegt uit elf strijders. Dan is het logisch dat die de nummers 1 t/m 11 krijgen. De wissels hebben dan gewoon de nummers die volgen. Dat was vroeger zo en dat was mooi. Dan is het ten-minste een eer om een nummer elf of lager op je rug te hebben staan. Als we met nummers als 99 beginnen lijkt het voetbal meer op ijshockey of iets dergelijks. Dan speelt Kiwoe volgend jaar met 53, Fredje keept met 87 en Richard (de echte!) draagt 61. Dat mag nooit gebeuren en we moeten weer terug naar de oude nummering. Mochten de namen daarbij een probleem vormen dan laten we die toch gewoon weg. Ajax groeten, PA. Gekke Eddie, bedankt! Lengte Op de open brief aan 'Gekke Eddy' uit DAS 35 zijn zeer veel reakties binnengekomen die we onmogelijk allemaal kunnen plaatsen. Met als absoluut hoogtepunt het verschijnen van Eddy bij de wedstrijd Ajax-NAC op de Zuidzijde. Reden des te meer om Eddy te interviewen, dit kun je lezen op bladzijde 14. Redactie DAS. www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 36

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 40