1*1 VOORZITTER Zoals velen van u waarschijnlijk is opgevallen ontbreekt mijn traditionele woord van de voorzitter nu al twee keer achtereen in het Ajax-magazine. Ik heb hierover veel ongeruste brieven van supporters mogen ontvangen. Nu het einde van mijn voorzitterschap bij Ajax nadert, zou ik op de valreep graag nog eenmaal het woord willen richten tot de vele goedwillende supporters, waar ik de DAS-lezers ook toe reken. Ik wil u langs deze weg van enkele actuele ontwikkelingen in mijn portefeuille op de hoogte stellen. Mij hebben alarmerende berichten bereikt over de situatie rondom het supportershome. Wegens drukke werkzaamheden heb ik pas twee maanden later tijd gevonden om mij hierover tot in detail te laten informeren. Ook heb ik begrepen dat een aantal supporters gemeend heeft het recht in eigen hand te moeten nemen door alvast een boom om te zagen. Mijn vraag aan u is: waarom doet u dit, denkt u dat het home er sneller komt als u bomen te lijf gaat met een kettingzaag? Weet u dan niet dat ik al meer dan zeven jaar dag en nacht voor uw toekomstige honk bezig ben? Jaren geleden heb ik al met de gemeente Amsterdam afgesproken dat op de beoogde locatie tijdelijk wat bomen geplant zouden worden. Men heeft mij toegezegd dat dit bonsai boompjes zouden worden, maar het blijkt een uiterst zeldzame boomsoort te zijn, populieren of zo. Ook voor mij is dit een negatieve verras sing, maar dat betekent toch niet dat ik met elektrische apparatuur de boom te lijf ga? Ook de quasi grappige berichtgeving hierover op de internetsite van dit blad is mij een doorn in het oog. Heren van de redactie, waarom steekt u overal de draak mee? Vertelt u mij eens: bent u als supporter van de oudere generatie zo langzamerhand nog steeds niet de puberteit ontgroeid? Tevens stoor ik mij aan de intimiderende sfeer van dreigementen rondom partycentrum Sunrise. U kunt zich toch ook voorstellen dat dit gedrag niet bevorderlijk is voor de bouw van een supportershome? Als u zo door gaat heren, dan zie ik mij genoodzaakt om drastische maatregelen te treffen. Ik zeg u bij deze toe dat ik in het uiterste geval samen met Arie van Os al in oktober van dit jaar mijn voorzittershamer zal neerleggen. Is dat wat u wilt bereiken? Tot mijn afschuw hebben zich tijdens de wedstrijd Ajax - feyenoord opnieuw ongeregeldheden voorgedaan op de omloop van ons prachtige stadion. Opnieuw hebben wij onschuldige feyenoord- supporters tegen uw wangedrag moeten beschermen. Laat degenen die hier verantwoordelijk voor zijn beseffen dat wij opnieuw overwegen om een bezinningsjaar af te kondigen. Het is verder aan u, heren, om uw gedrag te verbeteren, want dit is Ajax onwaardig. Sportief heeft dit seizoen gebracht wat wij ons ervan hadden voorgesteld. Een plaats bij de eerste vijf was de doelstelling en wat dat betreft is Co met vlag en wimpel geslaagd. Aangezien het tweede jaar van een trainer altijd een stuk lastiger is, hebben wij in overleg met de technische staf besloten om de lat voor het volgende seizoen iets lager te leggen. Een plek bij de eerste zestien, mits met attractief voetbal achten wij een reële doelstelling. Attractief voetbal met een grote A blijft het belangrijkste, want ik begrijp ook wel dat u iets terug wilt zien van de prijsverhoging van de seizoenkaarten. Mede namens het bestuur, de directie, de raad van commissarissen, de medische en de technische staf, mijn goede vriend gerard cox en de spelers wens ik u een fijne vakantie toe. Ik hoop u allen weer in het nieuwe seizoen te mogen begroeten, Michael van Praag p.s. Volgens mij hebben die jongens van DAS wel een leuk nummertje in elkaar gedraaid. de ajax ster nr. 36 www.deajaxster.nl 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 3