lüuS 4C Puistjes Beste redactie, Graag wil ik mijn ongezouten mening geven over wat zich vandaag de dag uitgeeft voor de F-Side!! De F- Side, wie kent ze niet, berucht en beroemd in den lande en zelfs ver daarbuiten. Helaas geldt deze roem voor de F-Side van welleer, want de F-Side is niet meer!! Al meer dan 25 jaar ga ik naar Ajax en heb zelf, weliswaar van buitenaf maar toch, de oprichting meegemaakt in 1976. Vak F was geboren en zou zeer snel uit-groeien tot een begrip in heel den lande. Het hooliganisme stond nog geheel in zijn kinderschoenen, maar dat zou spoedig veranderen. Ondertussen hadden ook andere clubs zogenaamde side's opgericht, waarvan Utrecht op dat moment het beruchtst was. Later vormden ook feyenoord en Den Haag side's die van zich deden spreken. Maar het beroemdst en zeer zeker het beruchtst waren de jongens van Vak F. Wie herinnert zich niet in het Olympisch Stadion, in het begin van de jaren tachtig live op de tv, de grote schoon-maak richting de Utrecht-aanhang die letterlijk alle kanten het stadion werd uitgeslagen. Een komplete vernedering en dat nog wel live op tv!! Of de beruchte tv-uitzending van Sonja Barend, waar feyenoord- en Utrecht- supporters als bange wezels moesten rennen voor hun leven. In die tijd deden de boertjes uit eindhoven al helemaal niet mee, zij zijn de gehele jaren tachtig in eindhoven alle kanten opgeslagen en hebben in hun dorp alle gaatjes onder-tussen wel gezien. Zij renden in eind-hoven, rond eindhoven, om eindhoven en door eindhoven. Of de actie in rotterdam waar de zogenaamde harde kern massaal ging rennen in eigen stad!. Ook op het komische vlak spande de F-Side de kroon. Wie herinnert zich niet de bezem-actie tegen het Turkse Bursaspor, of het liedje tegen Kees Kist van AZ of van breukelen, de loser van psv? Die kan een heel boek open-trekken aan verhalen van wat hem hier is overko men. Waar wil ik nu heen met dit verhaal? Sinds de verhuizing naar de UFO zit ook ik op Zuid en er is iets waar ik me ondertussen zwaar aan loop te ergeren en dat is het hoge aantal puisterige scholiertjes die zich bevinden op Zuid. Wat is het probleem? Je ziet ze elke wedstrijd, puistenkoppen, ge-middeld 14-18 jaar, stoer kijkend, schreeuwend, uitgedost met combat- broek en F-Side vechtpet. Totaal niet wetend wie of wat de oude F-Side was zie je ze staan, elke thuiswedstrijd. De vakken 127-128 daar zijn onze puisten- helden het sterkst vertegenwoordigd. Dat gehele gebied is dan bijna een GROTE PUIST!. Ze roepen van alles, ze denken dan ook dat dat indruk maakt op de al wat meer gevestigde namen, maar het grote probleem doet zich voor als er eens een keer echt stront aan de knikker is. Nee, dan zie je ze alleen aan de achterkant, want dat kunnen die puisten, rennen! Niet verwonderlijk, want het grootste gedeelte zit nog braaf op school en heeft die wegloopconditie uiteraard van de gymlesjes. Ook kom je deze groepering steeds vaker tegen bij uitwedstrijden, daar is het helemaal te triest voor woorden. Meestal zijn onze puisten al lang vertrokken als er gehandeld moet worden, bekijken de situatie op een veilige afstand, om dan vervolgens als het gevaar geweken is zich schreeuwend weer bij de groep te voegen. Strontziek word je van deze ventjes. Ik ben dan ook een groot voorstander om op een of andere manier de Zuid-tribune te zuiveren van dit soort puiste rige meelopertjes en ze te verwijzen naar een nieuw op te zetten kindervak! Op deze manier krijgen we weer een naam in den lande, want het is al erg genoeg om nu naar een niveau te zijn gezakt en te worden vergeleken met de losers uit eindhoven. We begrijpen nu hoe hun zich al hun hele leven voelen en dat moet VERANDEREN!! Dus dumpen die puistenkop pen, veeg de Zuid-tribunes schoon! Ben zeer benieuwd of meer echte supporters hier een mening over hebben!! Original, Zuid. Puistjes (2) Beste DAS, Ik wilde graag effe reageren op een brief van Original. Ik ben zelf 17 jaar en heb nog geen seizoenkaart, maar als ik naar Ajax ga, zoals tegen Arsenal, AA Gent en Lausanne dan koop ik een kaartje voor vak 126. Dit is niet om stoer te doen of om te vechten maar omdat je hier mag STAAN en mee kunt ZINGEN om zo Ajax aan een overwinning te helpen. En niet zoals tegen p$v (toen ik een kaartje had voor vak 428) om net als het overgrote gedeelte, netjes op mijn stoeltje te zitten en mijn mond maar te houden. Ik kan daarom de jongere fanatieke Ajax-suppor- ters wel begrijpen dat ze in de vakken 125-129 gaan staan. Groeten, Ajax Forever! de ajax ster nr. 36 www.deajaxster.nl 39

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 39