kort H nieuw! miiiiYH I Oproep: leden gezocht Vriendenteams, jeugd en senioren kunnen zich aanmelden bij sportclub Overamstel. Het is de bedoeling om van deze club, die vlakbij het oude stadion De Meer speelt, een echte familie vereniging te gaan maken. Voor het volgende seizoen hebben zich al teams (waaronder oude jongens uit De Meer en hun koters) aangemeld die daar volgend seizoen gaan ballen. Voor meer inlichtingen kun je contact opnemen met Ruud (06-111 94 708) of Dick (06-223 45 737). I DAS prijsverhoging Oplettende lezers zullen bemerkt hebben dat de kleurenfoto in het midden van het nummer al geruime tijd ontbreekt. Dit seizoen zijn wij door de gestegen papierprijzen en drukkerskosten, die wij bewust niet hebben doorberekend, gedwongen tot bezuinigingen. Helaas blijven ook andere kosten toenemen en is de rek er langzaam maar zeker uit. Wij zijn dan ook genoodzaakt om het komende seizoen een prijsverhoging door te voeren. Om te voorkomen dat met de invoering van de Euro per 1januari opnieuw een net rond bedrag gevonden moet worden, stellen we de prijsver hoging uit tot 1 januari 2002 (vanaf DAS 40). Daarmee blijft dit reclameloze blad spotgoed koop. Ter vergelijking: de meeste Engelse fanzines op dit formaat (vaak nog gekopieerd en met minder pagina's) kosten omgerekend tussen de 3,60 en 7,20. I 25 jaar F-Side In de zeventiger jaren bevond zich al een luidruchtige Ajax-aanhang op de Diemenzjde. Toch zou het tot het begin van seizoen 1976 duren voordat supporter Bennie achterin tramlijn 9, vlak voordat deze aan puin geslagen zou worden, op het idee kwam om vak F een betere naam te geven. Het werd 'F-Side' en de toenma lige jonge garde adopteerde de nieuwe naam vol overgave. De naam F-Side werd een begrip in Nederland. Zowel in positieve als in negatieve zin is er de afgelopen 25 jaar veel gebeurd. De redactie van dit fanzine heeft het plan opgevat om over de eerste 25 jaar van de F-Side een boek te schrijven. De voorbereidingen zijn enkele maanden geleden al gestart, ook wordt al gesproken met een mogelijke uitgever. Graag zouden wij in contact willen komen met supporters die ooit deel hebben uitgemaakt van de F-Side en daar bijzondere herinneringen aan hebben overgehouden. Ook fotomateriaal, bij voorkeur geen vage kiekjes en vooral uit de beginjaren, is meer dan welkom. Supporters kunnen reageren per mail (das@chello.nl) of schriftelijk naar postbus 4097, 2003 EB Haarlem. I Merchandising Ajax verslagen Bijna tweeëneenhalf jaar geleden werden er door verontruste supporters op de aandeelhoud ersvergadering al vragen over gesteld: "Wanneer komt Ajax nu eens met een fatsoen lijke en draagbare casual kledinglijn op de markt?". Gedoeld werd op de vaak knullige ogende Ajax-kleding die tien seizoenen eerder al drie jaar uit de mode was. Vanachter de bestuurstafel werd begripvol beterschap beloofd en het lange wachten begint. De verwachtingen waren hoog, zeker in de gegeven situatie waarin merchandising een van de weinige inkom stenbronnen is waar nog groei in zit. Helaas blijkt men bij feyeno- ord een stuk slagvaardiger, want in de VI prijkt onlangs een paginagrote advertentie waar met trots de nieuwe casual kleding wordt aangekondigd. Nog even afgezien van de vraag wie in deze kleding gezien wil worden, moet de rotterdammers worden nagegeven dat zij slagvaardig hebben gehandeld. Laat de verantwoordelijken binnen de Ajax-organisatie maar lekker verder slapen in hun afzichtelijke Ajax-pyjama. Er lijkt wederom niets anders op te zitten dat supporters hierin zelf initiatieven gaan ontplooien. U de ajax ster nr. 36 www.deajaxster.nl 37

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 37