AJACIEDEN Ergens eind jaren tachtig, een klein stadion netje aan de Middenweg in de Watergraafsmeer. Bijna 20.000 supporters kunnen in dit stadionnetje. Achter de doelen staanplaatsen. Deze zijn gereserveerd voor de fanatieke supporters, de Diemenzijde met zijn F- Side. De F-Side een beroemde en beruchte naam in heel voetballend Europa. Een side die het keer op keer weer voor elkaar krijgt om op typisch Amsterdamse manier aan het volk duidelijk te maken dat ze het ergens wel en vaak ook niet, mee eens zijn. Er zijn mooie voorbeel den van acties van de F-Side, de oudere garde fanatieke supporters die nu tussen de 30 en de 50 jaar zijn. Supporters die door de jaren heen hun rood-witte liefde niet onder stoelen of banken hebben gestoken. Zij zijn het die Ajax steunden in goede tijden, maar zeker ook in slechte tijden. De meeste van deze jongens, en een enkele dame, hebben nu een gezin en een baan. Veel van deze mensen zijn supporter gebleven. Ondanks hun baan en hun gezin toch de drang houden om je club aan te moedigen, het niet kunnen weerstaan om eens nee te zeggen. Door vaders meegenomen toen zij nog schoffies waren en nu nemen zij hun eigen schoffies mee. Deze schoffies, de suppor ters van de Toekomstjuist, de Toekomst. naam in heel voetballend Europa. De beste side van Nederland. De side die elke keer weer verrast met zijn ludieke songs, zijn passie voor de elf op het veld, de side die Nederland versteld doet staan. De F-Side, een begrip van jaren terug. De schoffies van nu worden grootgebracht met, wat is er toch van mijn club geworden? Met emoties, vloekend en vechtend ten onder en ook zij zullen het weer gaan meemaken, schreeuwend en dansend naar de top. De absolute top. Zij zullen met trots het rood-wit dragen, aan heel de wereld laten zien. Ik ben Ajacied, mocht je er aan twijfelen, dan heb je het niet goed gezien! De cirkel is rond, de slechte tijden zullen langzaam weer veranderen. Ajacieden weten dat en twijfelen hier niet aan. De traditie leert ons dat wij met zijn allen, al jaren een uiterst kritisch volkje zijn en dat we bij een 5-0 voorsprong, toch liever die zesde of zelfs de zevende er in hadden zien gaan. Olaf De schoffies van toen zijn grootgebracht met clubliefde, met emoties, vloeken en vechtend ten onder, schreeuwend en dansend naar de top. De absolute top. Ergens eind jaren negentig, een groot multifunctioneel, architectonisch verant woord megatheater aan de Arenaboulevard. Bijna 52.000 toeschouwers kunnen in dit bouwsel. Achter de lijnen waar doelen, podia en squashhallen elkaar in rap tempo afwisselen, bevinden zich, afhankelijk van het evenement, zitplaatsen. Deze zijn, ook afhankelijk van het evenement, bestemd voor fanatieke supporters, de Zuidzijde met zijn F-Side? De F-Side, een 36 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 36

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 36