Air Alfa failliet Na een gezellige nacht wordt de maandag tot rustdag gebombardeerd. We weten dan al dat de dubieuze luchtvaartmaatschappij failliet is en dat we met Air Holland zullen worden terugge vlogen. De dag die we eerder met de absurd lange reis zijn kwijtgeraakt hebben we hiermee weer teruggewonnen, want in plaats van in de vroege ochtend zullen we nu 's avonds terugvliegen. We slenteren wat over een boulevard langs de Bosporus. Er drijven wat dode schapen (gedumpte MKZ-slachtoffers?) in het water en er ligt een schip op zijn kant weg te roesten. Een schoenpoetsertje dat op school had moeten zitten, maakt er geen geheim van dat je met oplichten niet vroeg genoeg kunt beginnen. Hij troggelt ons gelukkig niet meer dan een paar kwartjes af, maar is wel erg lastig. Een ober op een terras vindt een van ons op een Spanjaard lijken. De sfeer is wat landerig en dat komt niet meer helemaal goed, want ook in Istanbul is maandag niet de ultieme stapavond. Gelukkig staat er in onze stamkroeg weer een uitstekende band te spelen, wat toch nog een redelijk geslaagde avond oplevert. De taxichauffeur van die avond, volgens een collega een 'little michael schumacher', spant de kroon. Binnen een paar minuten staan we voor de deur van ons hotel. Stel je voor dat je hier in drie minuten van het Leidseplein naar Diemen wordt gereden, dat idee. In het hotel aangekomen blijkt één van ons zijn broek te hebben volgescheten. Of het komt door de wilde rit of het bierdieet zullen we nooit weten, hij zit er in ieder geval niet mee. Even later vliegt de onderbroek door de gang, waarmee alle vooroordelen over voetbalsuppor ters weer eens bevestigd zijn. Zeytinburnuspor binnen. Het valt ons op dat er ruim voor aanvang door enkele mensen druk heen en weer gelopen wordt. Blijkbaar worden er afspraken gemaakt over wat er gezongen gaat worden of iets dergelijks. Als Besiktas het veld betreedt voor de warming- up wordt met name trainer Christophe Daum luidkeels toegejuicht. Het zwarte schaap van voetbalminnend duitsland is hier een held, dat is wel duidelijk. Daarna wordt het weer rustig en de eerste tien minuten na de aftrap blijft het zelfs doodstil. Later vernemen we dat het een stil protest tegen de slechte prestaties van de afgelopen tijd betrof. Om te zeggen dat het daarna losbarst gaat te ver, maar indrukwekkend is het wel. De suppor ters langs de lange zijde van het veld zetten liederen in, die door de fanatieke aanhang onder ons worden beantwoord. Er wordt geen twee keer hetzelfde gezongen en de uitvoering is perfect. Misschien moet Ajax maar eens een reclamecampagne richten op Turken in Amsterdam, dan komt het nog wel goed met de sfeer in de Arena. De wedstrijd is niet super al zijn er af en toe wel individuele hoogstandjes. Technisch is het allemaal in orde, maar ook hier spelen velen hun eigen wedstrijd. Het maakt wel duidelijk waarom dribbelkoning Arveladze hier (en niet alleen bij zijn voormalige club) nog steeds populair is. Hij is de perfecte speler voor het Turkse voetbal. We vingen zelfs het gerucht op dat hij een terugkeer naar Trabzonspor overweegt, maar waarschijnlijk is de wens de vader van de gedachte. De uiteindelijke winst van Besiktas met 3-1 is geflatteerd. 34 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 36

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 34