gaat om de veiligheid van de thuissupporters en niet van de uitsupporters. Het nut van deze maatregel wordt niet echt duidelijk. De politie wil zelfs dat we uit de hogere delen van de tribune vertrekken zodat we niet door stenen kunnen worden geraakt. Een snelle blik over de rand leert dat er buiten geen hond te bekennen is. We maken ons er verder niet druk om, het zonnetje schijnt en nu de wedstrijd is afgelopen, is er weer volop aandacht voor ons. Burak vraagt ons mee te gaan naar de Old English Pub en we stemmen toe. Als we eenmaal buiten zijn, gaat het toch nog los. Op het moment dat de Bursaspor-fans in de gereedstaande bussen willen stappen, komt uit een zijstraat een bende hooligans van Galatasaray, Fenerbahpe en Besiktas aanstor men. Dankzij de massaal aanwezige politie, wordt een confrontatie voorkomen. Het gereed staande waterkanon hoeft helaas niet te worden ingezet. Burak loodst ons slinks langs de politieversper- ringen. Niet veel later lopen we in één van betere wijken van Istanbul over de kilometer slange Avenue Bagdad, de duurste straat in het Turkse monopolyspel. Net als in de Kalverstraat is het er stervensdruk, al hebben de winkels hier meer niveau en lijkt de Avenue Bagdad in dat opzicht meer op de P.C. Hooftstraat. Het door hem beloofde wandelingetje van twintig minuten duurt uiteindelijk bijna een uur. Voordeel is dat het bier dan extra goed smaakt. Urenlang worden alle onderwerpen die voor voetbalsup porters van belang zijn tot in detail besproken. Zelfs Go Ahead Eagles komt ter sprake en krijgt de gratis tip om de naam te wijzigen in Go Back Eagles. Uiteindelijk neemt Burak een besluit waarover hij duidelijk lang had zitten wikken en wegen. Hij staat zijn Bursaspor-shirt af aan een Gaziosmanpasa Gaziosmanpasa - Corluspor De volgende ochtend blijkt dat Ali Baba is langs geweest en shampoo en een deo-roller heeft ontvreemd. Na het ontbijt staan we op advies van onze vrienden uit Bursa al om twaalf uur bij het Besiktas-stadion om kaartjes te halen voor de wedstrijd die 's avonds gespeeld zal worden. Het is zeven uur voor de aftrap en er lopen nu al supporters rond. De ligging van het stadion is uniek, het uitzicht over de Bosporus en Istanbul is niet iets waar je snel genoeg van krijgt. Nadat we een rondje om het stadion gelopen hebben, gaan we zoals gepland nog een wedstrijd bezoeken. Waar het is en wat we moeten verwachten weten we niet. Zelfs de naam van van de DAS-redacteu ren. We nemen ook nog een kijkje in zijn bescheiden studenten flat. Meest in het oog springt de Engelse vlag waarop een hakenkruis getekend is. Als tegenwicht zetten we een "Jodenster" op een Bursa-vlag. Terloops toont hij ons een mes van het type waarmee ook de twee Leeds-fans werden neergestoken. Volgens eigen zeggen neemt hij het mes zelf nooit mee naar het stadion. Dan vertrekken we opnieuw naar Taksim. Daar houden onze nieuwe vrienden het echter al snel voor gezien, terwijl wij het gevoel hebben dat we nog maar net zijn begonnen. We nemen afscheid en belanden net als de voorgaande avonden in dezelfde tent in de Siraselviler Caddesi. vreemd: een hakenkruis thuis op de muur bij een Turkse supporter

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 32