ALI BABA EN DE 13 MILJOEN ROVERS Stadion van Fenerbahce We hadden al nattigheid moeten voelen toen we bij het inchecken op Schiphol vouchers kregen voor gratis eten en drinken als goedmakertje voor een vertraging van een uur. Geen enkele luchtvaartmaat schappij geeft zomaar iets weg en zeker niet bij zo'n minimale vertraging. Terugkijkend kunnen we stellen dat deze gebeurtenis zijn schaduw vooruit wierp naar een weekend waarop de vloek van de geest uit de fles leek te rusten. De aap komt uit de mouw Op vrijdag 16 maart krijgen we bij de gate te horen dat het vliegtuig van Alfa Air niet op Schiphol, maar op Brussel is geland. Naar de reden kunnen we slechts gissen en enkele onheilsprofeten opperen dat het misschien wel met een technisch mankement te maken heeft. Het personeel van Air Alfa maakt bekend dat we met de bus naar Brussel gebracht zullen worden, alwaar we zullen vertrekken naar Istanbul. De Nederlanders ondergaan deze mededeling gelaten en de Turken klagen, maar dat is meer klagen om het klagen. Een overspannen Amerikaan is zo over de rooie dat de marechaussee eraan te pas moet komen om hem tot bedaren te brengen. In Brussel horen we van een Turkse medepas sagier dat Alfa Air zo goed als failliet is en dat men wegens het niet betalen van landingsrech ten niet op Schiphol mocht landen. Aan boord blijkt dat de bemanning, omdat dat voor hen makkelijker is, op het laatste moment heeft besloten via Izmir te vliegen, wat onze reis met nog eens een uur verlengt. Twaalf uur later dan gepland, na twee maal een landing als een waggelende eend en een rit in een busje waarvan één van de deuren steeds spontaan openvalt, staan we om 23:45 op de plaats van bestemming: Hotel Sunshine, Istanbul. Stappen in Taksim Als rechtgeaarde tegenstanders van georgani seerd vermaak kiezen wij niet voor het uitje van begeleider Houssi, maar laten ons per taxi naar de uitgaanswijk Taksim rijden. De taxichauffeur is de eerste Ali Baba die ons oplicht. Na vijf minuten druk gebaren en moeilijk doen blijkt dat hij op sluwe wijze het biljet van 10.000.000 lira heeft verwisseld voor een biljet van 1.000.000 lira. Aan de ene kant zijn we gewaarschuwd, aan de andere kant zijn die lui overal hetzelfde en kan dit je bij iedere taxichauffeur gebeuren. Ons zesde zintuig leidt ons moeiteloos naar drank en vrouwen. We komen terecht bij een lange gang die ons naar een kassa leidt. Als we zien dat de entree een bedrag met veel te veel nullen is en aanstalten maken te vertrekken, kunnen we ineens gratis naar binnen. We komen terecht in een grote goed ingerichte kroeg en er staat een uitstekende band te spelen. Voor het bier rekent men Amsterdamse prijzen en aanvankelijk verkeren we in de veronderstelling dat we opnieuw worden opgelicht. Het hardnekkige gerucht dat Turkije goedkoop is, gaat voor Taksim in ieder geval niet op. Niettemin laten we Tribune van Fenerbahce het ons goed smaken en gaan we door tot het ochtendlicht. De taxichauf-1 feur die ons terugbrengt licht ons niet op. Als we om i vijf uur 's ochtends eindelijk I in bed liggen, worden we wakker gehouden door een j fenomeen dat herinnerin- j gen oproept aan het testen van het luchtalarm op de eerste maandag van de i maand. Hier test men het geloof van de mensen. Dat 30 www.deajaxster.nl

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 30