20.00 uur beginnen. Dat wordt nu 20.45 uur." Bericht op de Ajax-website op 12 april 2001. "Geen wonder dat er op de meest vreemde tijden wordt gespeeld. Terug naar de kleuterklas, Ajax, en opnieuw leren klokkjken!" "Als je de fairplay-prijs wilt winnen, kun je beter je haar laten groeien." Oud-arbiter Kevin Lynch op 12 april 2001 in de Daily Mirror in reactie op een onderzoek waaruit bleek dat in de top-tien van spelers met de meeste overtredingen en kaarten in de Engelse Premier League, er zeven met een kaal hoofd op de velden rondliepen. "Vandaar dat john de wolf, Peter van de Berg en Stijn Vreven met lang haar rondlopen!" "Een ramp in Johannesburg is voor inwoners van Kaapstad gewoon een ver-van-mijn-bed show." Edmund Claus, trainer van Ajax Capetown, in het Haarlems Dagblad van 13 april 2001 over de lauwe reacties van de Capetown-spelers op de ramp tijdens Kaizer Chiefs en Orlando Pirates in Johannesburg. "Net zoals de ramp in Volendam een ver-van-zijn-bed-show was voor leo beenhakker." "Joden zijn eraan." '"t was eraan te zien dat in die ballonnen voor de match gas zat. De Joden lopen er inderdaad als dooie mannekes bij. Het gas en de sterkte van Germinal Beerschot zorgde gewoon voor een oververdiende zege!" "We zijn anti Jodeuuu!!!!!!! We saw, we came and we conquer". Germinal Beerschot Antwerpen-supporters op 22 april 2001 op het officiële forum van GBA na de 3-1 winst op FC Antwerp. "Van je zustervereniging moet je het maar hebben. De conclusie is dat Ajax gewoon de verkeerde club als 'partner' heeft gekozen. Want hoe kun je je als Ajacied verweven voelen met dat anti-semitische zooitje? Het wordt nog verwarrender als je nagaat dat de 'natuurlijke' Belgische zustervereniging, het 'Joodse' FC Antwerp, de support geniet van vele feyenoor- ders. Kappen maar met dat België, ljkt ons!" "Mijn club verdient de landstitel niet. Daarvoor zijn we in onze competitie te arrogant geweest." bayern münchen's voorzitter franz becken- bauer in een vraaggesprek met bild op 24 april 2001. "Maar wat wil je dan ook met een voorzitter die zich altjd graag 'der kaiser' liet noemen?" "Als we ten minste vijfde worden, vind ik dat we er het maximale uit hebben gehaald." Co Adriaanse in Voetbal International nr. 17 van 25 april 2001. "Is die Co nou helemaal van de pot gerukt? Weet hij eigenlijk al dat hij dit seizoen bij Ajax op de bank zit en niet meer bij Willem II?" "Hij is een goede voetballer, is lang en ziet er goed uit." Jane Davis, manager van de Mega Store van Manchester United, over ruud van nistelrooy. "Over de eerste twee constateringen: geen discussie. Maar ruud er goed uitzien? Dan ziet harriëtte van raay er ook goed uit!" ruud en harriëtte "De FIFA wil shirtreclame voor nationale teams toestaan. Dat is toch van de dolle! Dadelijk loopt één van mijn spelers woensdag met Sony op z'n buik en zaterdag met philips, of andersom." psv-voorzitter harry van raaij in Trouw. "Dat is inderdaad van de dolle. De ene dag sta je met een A-merk te pronken om een paar dagen later weer voor joker te staan met het lachertje van de Nederlandse industrie." "Omdat er geen voetbal is, want Ajax speelt vandaag niet." Een broodjeszaak-eigenaar in de Amsterdamse Zoutsteeg op zondag 29 april 2001 in antwoord op een vraag van een vaste klant waarom hij 'Langs de lijn' niet had aanstaan. "Gelukkig, het Ajax-gevoel bestaat nog steeds!" de ajax ster nr. 36 www.deajaxster.nl 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 27