[51 rair^lr^lr^lr^lr^lr^lr^lr^lr^lr^lrllrllrllrirararararaf OUR SAV OUR Rebelsongs Na een mooie actie scoort Ljubo Moravcik de 0-1 voor Celtic. Wij springen massaal luid schreeuwend op. Een paar seconden zet het groepje van Corky aan voor een luidkeels 'Ljuboooohooh, Ljuboooohooh'. De helft van de pub neemt dit gebrul over. Het barpersoneel schat in een oogwenk de situatie in, beseft dat er deze keer teveel fans zijn om in bedwang te houden, en gaat ijverig door met bier tappen. Aan de glimmende ogen van onze serveerster kun je zien dat ook zij een Celt is en het allemaal wel mooi vindt. De sfeer wordt nog beter als Moravcik er met een schitterende individuele actie 0-2 van maakt. De 'Celtic-song' klinkt uit tientallen kelen door de Tara. De eerste Rangers-fans verlaten de pub om hun nederlaag elders weg te drinken. Larsson maakt er vervolgens 0-3 van. De TV toont honderden Rangers-fans die Ibrox hebben verlaten en met gebogen hoofden over straat lopen. De Bhoys in de Tara reageren met een "Go home you huns, go home you huns, go home you huns go home" op de wijs van 'Auld long syne'. Een close up op een bijna in tranen uitgebarste dick advocaat ontlokt het op de tune van de Monkees-klassieker 'Daydream believer' gezongen "Chear up advocahaat, oh what can it mean, for a sad orange bastard, and his shite football teaheam". Direct daarna zet Corky 'The boys of the old brigade' in, één van de meest populaire rebelsongs, gevolgd door de 'Soldiers song', het nogal militante Ierse volkslied. Opmerkelijk is dat maar weinig Celts deze twee liederen durven of willen meezingen. Dit zijn namelijk regelrechte provocaties ten opzichte van massa's andersdenkenden. Vergelijk het maar met het zingen van de meest extreme anti-feyenoordliedjes: je zingt ze met volle overtuiging omdat je een bloedhekel aan ze hebt, je zingt ze niet omdat je helemaal geen hekel aan ze hebt of omdat je het beneden je stand vindt om ze te zingen of je neuriet het stiekem mee omdat je het eigenlijk toch wel mooi vindt maar hier niet helemaal voor durft uit te komen. In Parkhead, het Celtic stadion, zijn rebelsongs en de 'Soldiers Song' zelfs 'verboden liederen'. Als de camera's je betrappen op het zingen hiervan, volgt er een zeker stadionverbod. Martin O'Neill Direct na het laatste fluitsignaal bezingen de Celtic-supporters Martin O'Neill, de begin dit seizoen van Leicester City overgenomen trainer-coach. Deze O'Neill wordt in katholiek Glasgow, net zoals Johan Cruijff destijds in Barcelona, 'De Verlosser' genoemd en heeft qua populariteit de Paus inmiddels al ver achter zich gelaten. Vervolgens wordt het rustiger in de Tara. Voor mij tijd om op te stappen en nog even lekker een uurtje te gaan shoppen in Amsterdam. Nagenietend in het lentezonnetje blijven diverse songs in mijn hoofd nagalmen. Echt weer eens een lekker ouderwets voetbalmid dagje, al was het dan ook maar bij de tv. 'Martin O'Neill, De Verlosser'

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 25