r van Eunen gaat diep 1 door mr. Ed Ad van Eunen]*^ FOTO (Bangkok, april 1996) Panathinaikos - Ajax April 'negentien zesennegentig' De uitslag: "nul-drie" is Onverwachts, tot ik In de Bangkok Post Op die foto De scherpte, vreugde En ontlading in De gelaatsuitdrukking Van Jari Litmanen Zie Ed Ad van Eunen "Jari Litmanen terug in de Arena". Zo luidt de kop van het promo-artikel over het Amsterdam Tournament in het glossy Ajax Magazine. Nee, niet aan Ajax-zijde maar als opponent in het tricot van UEFA-cupfinalist Liverpool (op moment van schrijven is de winnaar van het UEFA-cuptournooi nog niet bekend, red.). Helaas, helaas, want wat zou dat een mooi gezicht zijn. Zijn wapperende manen terug in het rood-wit gebaande tricot. Zijn precies afgemeten passes, op weg naar het vijandelijke doel, aanleggend voor weer een doeltreffende uithaal. Midden jaren negentig de magistrale vertolker van het typische Ajax-spel. Erkend ook in Zuidoost-Azië, alwaar ik ten tijde van het tweede succesvolle Champions League-jaar vertoef. Na eerder in de kwartfinale borussia dortmund aan de kant te hebben geschoven, wachten in de halve finale de Griekse sluipmo ordenaars van Panathinaikos. Het thuisduel is jammerlijk met één-nul verloren en ik doe mijn best het uitduel live in Bangkok te kunnen zien. Echter, backpackersparadijs Sudder Street word in die tijd gedomineerd door Engelsen en nog niet door King I-net. Derhalve geen minuut voetbal gezien die avond. Maar des te meer erover gepraat met wat Paul Gascoigne look- alikes en aanwezige locals. Behalve over Frank Rijkaard en Patrick Kluivert raken de Thai ook over de kwaliteiten van Litmanen niet uitgespro ken. "He magic, he so cool, when scoring a goal he really scores, u understand?" Nee, dat begrijp ik niet echt op dat moment. De woorden van de oude Thai schieten me de volgende ochtend weer te binnen als ik zonder te ontbijten bij een kiosk een editie van de Bangkok Post koop. De sportuitslagen van de Champions League staan op de voorpagina en ik slaak een kreet van blijdschap en onbegrip. Drie-nul!! Toch goed verstaan gisternacht toen ik dacht dat een paar dronken Engelsen me in de zeik aan het zetten waren. Zelfs het journaal wantrouwde ik. Drie-nul overwinnen in een Griekse hel?! Nee, dat kan niet waar zijn. Verwachtingsvol sla ik om naar de laatste pagina voor het wedstrijdverslag en kijk tegen een briljante foto aan waarop ik ter plekke het volgende dicht: Jari, when u score u really score! Do u understand?!

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 20