ÊM fjgaS <U' Mijn vader was vroeger voor feyenoord en ik was Ajax, dat was kermisjongen. D£- daar gebeurt het ook. Ja, af en toe gaan die hoge heren van 'hé', maar de meesten zeggen: 'nou bekijk het maar, ik doe niet mee hoor'. Nou en dan is het weer afgelopen. Thuis Als Ajax vroeger verloren had, werd er hier niet gegeten, uit kwaadheid. Ik vrat niet meer, omdat ze verloren hadden, ik was pisnijdig. Maar verder bleef ik altijd netjes, alleen niet meer eten. (Zijn moeder voegt hier nog aan toe dat hij dan ook zonder eten naar bed ging, hij kreeg niks meer. Tegenwoordig weet Eddie wel beter, zijn honger wint het van het verdriet om het verlies.) Mijn vader was vroeger voor feyenoord en ik was Ajax, dat was kermis jongen. Ik was altijd Ajax-fan. Van kleine jongen tot nu nog. Ze hebben toch alles gewonnen, het blijft toch je favoriete club. Of je nou wint of keert. We gingen tegen mekaar opboksen. 'Ik word kampioen.' 'Nee, ik.' Maar er vielen geen klappen, alleen woordenwisseling, alleen met woorden. Slaan werd er nooit gedaan. Schoppen niet, niks niet. Alleen met woorden. Hard tegen hard. Strafschoppen Met Juventus ook, toen was het 0-0. Nou, toen kregen we die strafschoppen. Van 't Schip mist, die mist. Nou, ik ga niet kijken hoor. Ik ging niet kijken. Af en toe dan denk ik in het stadion ach jee, ik ga wel effe kijken. Nou hij gaat erin, want hij neemt hem hard. Maar dan moet ook een goeie speler, die moet hem hard nemen. Dan durf ik wel te kijken, maar toen niet. Toen was Van 't Schip en Seedorf. God, nou die nam hem tegen Juventus. Zit-ie erin, nee, hij schiet hem huizenhoog over. Hij schiet hem naast, geen beker. Nee, we hebben weer geen beker. Godsamme, vergooid. Maar geen ramen in, niks vernielen. Als ik een penalty wil hebben en we krijgen hem, moet je een goeie man erachter zetten, die hem hard kan nemen. Maar niet zo'n Van 't Schip of weet ik veel wat. En in '95 die beker, of wat is het. Die andere, die wereldbeker, in Japan. Oh, ■SWA i7 wat heb ik toen genoten. Die heb ik gezien. Nou Blind neemt die strafschop en ja, we hebben die beker. Gelukkig jongen, we waren de koning te rijk. Hooligans Sommigen gaan echt de boel vernielen, als ze verloren hebben, Ajax. Moet je eens kijken hoe dat gaat. Gaan ze echt ramen ingooien, gaan ze stenen gooien. Ze gaan van alles doen. Dan is frustratie van die gasten. Als je verdriet hebt, kan je toch ook thuis een beetje gaan zitten morren. Maar je gaat niet de boel van een ander slopen. Umbro - adidas Adidas vind ik niks. Ik heb veel liever Umbro, wat ze toen hadden. Dat vond ik een schitterend shirt. Maar wat ze nou hebben, nee. Die strepen erop. Dat is van een andere club. Adidas hoort niet bij ons. Toekomst Als we een paar goeie spelers hebben. Kijk, een paar achterspelers wil ik er nog wel bij hebben. Als die Machlas ook een beetje meewerkt, maar die zit ook maar in de lappenmand. Achter moet er wel een beetje gespendeerd worden. Vierklau die staat er ook maar in, die doet ook af en toe domme dingen. Dan denk ik, jongen waarom ga je weer trekken en duwen. En zo zijn er nog een paar van die jongens. Van die douwers en van die duwers. Ik weet niet wie, maar dan denk ik, jongen waarom nou. Als je die bal niet krijgt, moet je hem laten gaan, dan moet je niet gaan schoppen en tieren, laat maar gaan. Want ik vind het zonde van die gele kaart die je dan krijgt, of die rooie. Dan ben je weggestuurd. Maar volgend jaar wil ik alles winnen wat mijn hartje begeert. Ik wil wel een Europacup winnen, KNVB-beker, alles wil ik wel winnen. de ajax ster nr. 36 www.deajaxster.nl 19

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 19