Ik heet geen Ajax, maar ze noemen me zo. Maar dat vind ik gezellig. Beleving Nee, zenuwachtig ben ik niet. Ook niet als we straks weer de Champions League of de UEFA- cup pakken. Ik ga gewoon rustig voor de buis zitten. Niks geen getier of gedoe. De straat op, dat doen we naderhand. Als ze een doelpunt hebben gemaakt en we hebben gewonnen, dan zeg ik: jongens, ik ga me eigen uitleven en dan zeg ik, ja, dan wel. Bijnamen De hele buurt roept wat. Als ze hier voorbij lopen roepen ze: Hé, meneer Ajax. Wat moet dat, wat is dat. Dat roepen ze. Ik heet geen Ajax, maar ze noemen me zo. Maar dat vind ik gezellig. (Zijn moeder vertelt van een voorval in de Albert Hejn. Een vrouw schoot haar aan en vroeg hoe ze in Godsnaam ooit haar zoon Ajax had foto: Hans En toen hebben we nog dat kleine bekertje gewonnen, dat Supercuppie, tegen Zaragoza. Toen hebben we ook met 1-0 of 2-0 gewonnen. En toen gingen we nog een beker weghalen. Maar de eerste keer met die supercup, oh wat hebben we toen gelachen, met die gouden cup. Zouden we er nog eentje krijgen? Dat was toen in De Meer. Die werd als vuilnisbak gebruikt, dat gouden bekertje. (Hierna ontstaat een spraak verwarring over welke beker dit moet zijn. Goudkleurig? Zilverkleurig? Europacup II? Een bloemenvaas? We komen er niet uit. Het valt ook niet mee met zo'n volle prjzenkast.) Uitwedstrijden De laatste keer was tegen feyenoord. Eind jaren zeventig moet dat geweest zijn. Ze gingen toen stenen gooien, die feyenoord-supporters. En er werd aan de noodrem getrokken. Er is een steen door de voorruit gegooid. Dat kon ik nog zien op het Centraal, die man zat helemaal onder het bloed. Toen ben ik bang geweest. Toen was het meteen afgelopen. En sindsdien ben ik niet meer naar uitwedstrijden geweest. Aan de ene kant vind ik dat wel jammer, ja. Maar ja, je durft gewoon niet meer. Maar ik wil nog wel een keer naar een uitwedstrijd, het maakt me niet uit welke. Ik wil nog wel een keer gaan, maar ik zit nog een beetje in dubio. (Om Eddie over de streep te trekken biedt de redactie hem aan, een keer met de OFA-bus mee te gaan. Eddie stemt toe.) Dat is goed, ik wacht wel af. Ik heb helemaal geen haast. Lijkt me gezellig. Ik ben overal geweest: Groningen, AZ, dat was ook gezellig, VVV, toen wonnen we ook met 1-0. de ajax ster nr. 36 www.deajaxster.nl 15

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 15