GEKKE EDDIE? WHO TOE FUCK IS... Voor het eerst naar Ajax Na de vele enthousiaste readies op de terugkeer van de verloren gewaande zoon, besloot de redactie spijkers met koppen te slaan. Deze man moest geïnterviewd worden. Wat zijn zijn drijfveren? Waarom die verering van Danny Blind? Waar kwam het idee voor dat heen en weer rennen vandaan? Op al deze vragen zouden we antwoord krijgen in een drie kwartier durende, voor ons zeer uitputtende monoloog, waarin we zelf af en toe ook nog iets mochten zeggen. De koffie stond nog maar net op tafel toen Eddie van wal stak. ft Goh, dan moet ik ver terug hoor, dat weet ik geeneens meer. Ik zou het bij God niet meer weten. Met eentje van Diemen ben ik toen geweest. Daar ging ik mee naar de wedstrijd. Hij zei: "Wil je mee naar de wedstrijd." Ik zei: "Ja ik wil wel graag." Hij zei: "Nou dan doen we dat, gezellig." Nou, het was echt gezellig. Ik zou echt niet meer weten tegen wie het was. We wonnen wel. De uitslag weet ik niet meer, maar we wonnen wel. (Het is duidelijk: Eddie's geheugen laat hem hier in de steek. Met hulp van zijn moeder komen we er achter dat hij een jaar of twaalf was toen hij zijn eerste wedstrijd bezocht, hij is nu 43, red.) Het was zo gezellig Toen zaten we wel bij de F- Side hoor, met de jongens. Er was wel K en H, maar toen zat ik bij de F- Side. Laten we daar eens een keer gaan kijken. Nou, toen ben ik wel een paar keer naar beneden gegooid. Douwen en duwen. Toen heb ik gezegd, nou jongens, nu wil ik naar vak K en toen zijn we naar de Reynolds-tribune gegaan. Maar dat was pas later, in de jaren tachtig moet dat geweest zijn. Supporterskleding Vlaggen en sjaals aan mijn armen. Jassen volgeplakt, echt, spijkerjasjes volgeplakt, gouden schoen, alles met Danny Blind. Alles erop en eraan. Sjaals ben ik mee begonnen en mijn spijkerjas aan. Toen begonnen we. Toen was het echt, ja, kassa! ("Waar is die spijkerjas eigenlijk gebleven," vraagt zijn moeder) Dit zit nog in de kelder. Ik trek hem straks wel even aan. Daar hebben we mee gelachen. Echt schitterend! Hij staat helemaal stijf van het plakband. Alles heb ik er tegenaan geplakt, zet er maar tegenaan. Ook die das hoor, die das was ook helemaal volgeplakt, met Europacups, alles. ("Je was dus een van de fanatiekere figuren," red.) Jahaa, nog, nu nog, nu nog. ("Maar schreefje ook 'Ajax', 'F-Side' en dat soort ijt dingen op de muren?," SjK red.) Nee, nee, helemaal niet, dat niet. Nee, want ik ben altijd een brave jongen geweest en dat ben ik nog. Ik ga niks op muren schrijven, alleen maar jasjes volplakken en foto's aan de muur van mijn slaapkamer. Herinneringen Het Olympisch Stadion, daar ben ik geweest. Tegen Twente, toen we verloren met 1 0. In die regen, toen was het koud zeg, daar bovenin. En met de UEFA-cup, die wonnen we ook. Dat was in '92, toen wonnen we de UEFA- cup. Tegen Torino, was het 0-0. Daar wonnen we met 2-2. En hier was het 0-0. Dat was een gezellige tijd. En die ene man ging mee. Bovenin, nou dan gingen we wat beleven hoor. Als die jongen ging schreeuwen dan ging-ie echt door het dak heen. En gelachen ook, met die beker, schitterend, engeltje op de lat. Dat is me bijgebleven. ("Waar stond je toen", red.) Waar was dat ook alweer, bij de SS. Ik zag die bal zo op de lat spatten. Ik heb overal gezeten, SS, QQ, RR, TT. www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 36

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 14