DROOGRELLEN I I - een oefenrel voor 15 personen - v. Wie op jonge leeftijd voor het eerst wil gaan zwemmen doet er verstandig aan een en ander eerst op het droge te oefenen onder toeziend oog van iemand die bevoegd is tot het geven van onderricht in de edele zwemsport. Men spreekt in dit geval van droogzwemmen. Er bestaat ook zoiets als droogneuken, maar dat is weer wat anders. Droogvoetballen bestaat ook, alleen noemt men dit trainen. Voordat Co zijn mannen de wei in stuurt voor een wedstrijd in de voorronde van de Champions League tegen pakweg Skonto Riga, laat hij ze eerst rondjes lopen en mogen ze oefenen in het samenspel. Hooligans zouden eigenlijk hetzelfde moeten doen. Vooral omdat de immer hinderlijk aanwezige ME precies hetzelfde doet. Daarom heeft DAS een methode ontwikkeld om tijdens de zomer scherp te blijven. In feite gaat het om niet meer dan een toneelstuk waarin op effectieve wijze alle standaardsituaties van een geslaagde voetbalrel verwerkt zijn. Voor kenners zijn de diverse situaties en ook de locatie herken baar. Het geheel is echter zo abstract mogelijk gehouden, zodat universele toepassing in de praktijk mogelijk blijft. Net zoals in werkelijkheid gaat het erom te ontdekken wat er nu eigenlijk aan de hand is. Voor een optimaal effect zijn 15 personen nodig, die vervolgens allemaal een nummer krijgen en de tekst voordragen die correspondeert met dat nummer. Minder personen kan ook (geef ieder twee of meer nummers), maar dat zorgt vaak voor verwarring en dat is alleen maar in het voordeel van de ME. Met twee spelers daarentegen kan er nauwelijks sprake zijn van verwarring. De tekst leent zich uitstekend voor uitvoering met uw partner. Bijvoorbeeld in de auto op weg naar schoonfamilie of in bed als voorspel. Zie maar. En onthoudt: oefening baart kunst. 1 - Kakkerlakken!! 2 - Kom dan, kom dan. 1 - Kakkerlakken!! 3 - Stenen. 4 - Pak stenen. 5 - Munitie. 6 - We moeten munitie hebben. 4 - Meer stenen. 3 - Autospiegels zijn ook goed. 7 - Pas op die stillen daar. 8 - Het zijn er maar twee. 4 - Pak ze. 10 - Trap ze in elkaar. 4 - Schop ze. 10 - Raak ze waar je ze raken kan. 12 Hoe het niet moet: een twijfelende houding „.en de ME slaat erop. www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 36

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 12