1 1 1 AFC AJAX 3 feyenoord 4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 neemt Ajax op sleeptouw. Te hopen dat ook Co dat goed heeft gezien. Hij zorgt persoonlijk voor de 2-1. Daarna krijgt Ajax nog kansen om voor de rust al op 2-2 te komen. Helaas worden ze gemist. Shota vervangt halverwege Van der Gun. Het wordt bliksemsnel 2-2 door Pietje. We hopen op meer. Ajax dringt aan. Helaas valt de derde niet. Ook de invallers Kroes en Van der Vaart kunnen daar niets meer aan veranderen. Achterin blijft het oppas-sen, elke counter van RKC blijft gevaarlijk. Het laatste half uur krijgt Ajax geen echte uitgespeelde kansen meer. Ajax ontbeert gewoon een doelgerichte spits. Zelfs een vrije schop, randje 16, in de laatste minuut wordt niet gebruikt om op het doel te schieten. Een groter bewijs van de schot-loosheid is er vandaag niet. Oh ja, hoofdsteward Theo nog bedankt! ZONDAG 13 MEI, 13.00 UUR Arveladze (12,18,84) connolly (7,66), leonardo (61), tomasson (73) Aantal Ajacieden: 50.000 Alle verdedigers mogen als eerste naar de masterclass van Cruijff Ajax begint goed tegen de kakkerlakken en zet de tegenstander klemvast. Kiwoe kopt vrijstaand helaas tegen de lat. De eerste keer dat het ongedierte over de helft komt is het gelijk raak. Tim de Cler, de hele wedstrijd spelend als een watje, grijpt niet in op de middenlijn: 0-1. Wat een knal. Even bijkomen. Dan zorgt Shota er voor dat we niet tegen onszelf gaan spe-len. Na een mooie combinatie in de 16 zorgt hij voor de 1-1. Even later met een mooie schuiver de 2-1. De kakkerlakken zijn rijp om uitgeroeid te worden. Van der Gun en Jakoeboe missen daarna in kansrijke positie. Na de rust wordt de matige defensieve kwaliteit van Ajax al snel zichtbaar. Binnen een kwartier leveren drie counters even zovele doelpunten op. Als pupillen laten de spelers zich wegcoun- teren. Je hoort de supporters denken: "moeten we volgend seizoen weer om die Palingcup gaan spelen?". Shota scoort nog wel de 3-4. Na de wedstrijd overheerst het ongeloof. De tegenstander bijna KO spelen, en dan gewoon 3-4 verliezen. Oh ja, Co: had je niet wat eerder kunnen wisselen, bij de 2-2 stand bijvoorbeeld? En wat betreft Jol: heeft Ajax eigenlijk wel eens een wedstrijd gewonnen met deze Haagse kakkerlak? Sjaaltjes met het normale embleem en voor een normale prijs... en de sfeer komt vanzelf... de ajax ster nr. 36 www.deajaxster.nl 11

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 11