GAME TALK door Opa Spoor DE GRAAFSCHAP 1 AFC AJAX 3 DONDERDAG 1 FEBRUARI, 20.00 UUR Viscaal (12) Arveladze (28), Machlas (45), vd Vaart (57) Aantal Ajacieden: 800 Voetbalschoenen vergeten aan te doen Pipo? Graafschap uit: altijd leuk om heen te gaan. Zeker op een donderdagavond?!?!?! Gelukkig zonder combi. Voor de wedstrijd is de stank niet om te harden. De koeienstank, wel te verstaan. En dat ondanks het feit dat boer L. niet op het Ajax-vak is gesignaleerd. We missen Clara 5 en Beppie 6 (of Martha 19?) wel een beetje. Na gisteren zijn het toch een beetje onze mascot- tetjes geworden. Wat een mooie stunt, zelfs vrienden van Opa Spoor in Liverpool hadden het over "the big cows on the pitch". Het veld bij de Superboeren heeft veel overeen komsten met het weiland in de Arena. Ook dit veld is moeilijk bespeelbaar. Ajax begint met Kiwoe en Kanu in de plaats van Sier en Berg en Dal. Co is niet tevreden over onze Noor. Wij ook niet. In de 1e minuut is het al bijna 1-0. Traditioneel krijgt de tegenstander dan snel een droomkans. Tim de Cler let even niet op. Grim redt. Daarna krijgt Ajax kansen. Machlas raakt de lat, twee andere kansen worden gemist. Dan wordt het toch 1-0. Een simpele aanval van de Superboeren is de verdediging van Ajax te veel. Het Ajax-vak schrikt. Daarna drukt Ajax de Graafschap diep in de verdediging. Ajax is veelvuldig in balbezit. Doelpunten kunnen haast niet uitblijven. Zonder goed te spelen gaat Ajax met een 2-1 voorsprong de rust in. Eerst scoort Shota simpel op mooi aangeven van de sterk spelende en hardwerkende Nikos. Een minuut voor rust scoort Nikos zelf en viert dit mooi met ons. Daxi Nikos. Na de rust is de wedstrijd binnen het kwartier beslist. Van der Vaart schiet mooi en zuiver een vrije trap vanaf een metertje of 18 binnen. Daarna blijft het allemaal rommelig. Opvallend: de vleugels waren vandaag totaal onzichtbaar. Pipo speelde weer op zijn oude niveau en Andy van der Meyde voetbalde in de geest van Co: ik word liever 4e dan 3e, dus een keertje meer of minder balverlies maakt ook niet uit. Op dit moment zie ik liever de zus van Andy. Ook de vleugelverdedigers waren (weer) zeer zwak. Maar: drie punten in een matige wedstrijd is prima. De 3e plaats komt in zicht. En Co: denk nou niet dat Ajax-supporters uit een ei komen, wij begrijpen best wel dat je volgend seizoen een lekkere stabiele voorbereiding wilt hebben. Maar ja joh: die twee wedstrijdjes in de voorronde van de CL speel je toch liever dan twee keer tegen Bal Op Het Dak 5? foto: Hans 8 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 35

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 8