4- Locatie 8: transferium linkerzijde opaana Zuid-zijde Terug naar af, als er dan toch geen ruimte buiten het stadion valt te vinden, dan toch maar in de parkeergarage. Dit is de conclusie van de supporters, die de minst slechte ligging in de garage op het oog hebben, aan de linkerzijde van de ingang van de Zuid-zijde. Geen superplek, maar voor een tijdelijke locatie zou dit nog net acceptabel zijn. Wel moeten er 27 parkeerplaatsen opgeofferd worden aan het home. Een nieuwe gesprekspartner in de soap dient zich aan: de Dienst Parkeerbeheer. Volgens deze dienst zou een home op deze plaats de aanrijroute in de garage ernstig verstoren. Gezien de permanente leegstand in de garage doet dit argument potsierlijk aan. Als klap op de vuurpijl wordt een afkoopsom van 40.000 per parkeerplaats gevraagd, ruim een miljoen gulden. Locatie 9: transferium rechterzijde opaana Zuid-zijde Om het ridicule argument van de verstoorde aanrijroute te omzeilen stellen supporters een plaats pal aan de rechterzijde van de Zuid-zijde voor. Locatie 10: naast tunnel op niveau 1 in de parkeergarage Dienst Parkeerbeheer komt met een tegenvoor stel waarin het home op het eerste niveau in het midden van de parkeergarage wordt geplaatst. Om geloop in de garage te voorkomen wordt het home aan drie zijden ommuurd. Een bunker in een bunker, met bovendien een aparte ingang aan de spoorzijde van het stadion. Praktisch onbereikbaar en volkomen geïsoleerd van de buitenwereld, nog even afgezien van de torenhoge afkoopsom voor de parkeerplaatsen. Locatie 11: sloot Oostzijde We verlaten de garage en belanden dit keer op het water. Om de dure afkoopsom te voorkomen stelt de gemeente voor om tussen het spoor en de achterzijde van de Arena een home te bouwen op het water. De constructie zou vergelijkbaar moeten zijn met het tijdelijke politiebureau zoals dat jarenlang op het water bij de Nieuwmarkt heeft gestaan. Opnieuw een slechte, afgelegen, onbereikbare en haast sinistere locatie. Voor supporters is het volstrekt duidelijk dat een home op deze plaats niet valt te exploiteren. Locatie 12: partycentrum Sunrise Al eerder keken supporters met een begerig oog naar het splinternieuwe partycentrum. Ondanks een noodzakelijke kleine renovatie is dit een ideale oplossing. De huidige eigenaar Chedi zou zijn onderkomen wel willen verkopen, maar de gemeente zou dit belemmeren. Ajax voelt hooguit voor huur. Een medewerker van Ajax doet het serieuze voorstel om Sunrise per wedstrijd maar te eventjes te verbouwen tot een echt supportershonk. Dit zou door het ophangen van wat Ajax-posters gerealiseerd kunnen worden, die na afloop van de wedstrijd dan weer weggehaald zouden moeten worden. de ajax ster nr. 35 www.deajaxster.nl

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 7