12 locaties, 13 excuses ppn rondjp Arana vnor e,en su{ ^nrtprshome:_ De denkbeeldige cirkel rondom de Arena met mogelijke locaties voor een tijdelijk supporters home kan bijna worden gesloten. Supporters kunnen zich opmaken voor een zwartgallig jubileumfeestje. Wat is het geval? Op 23 februari werd een mijlpaal bereikt doordat de twaalfde mogelijke locatie voor een home ter bespreking op tafel lag. Twaalf locaties in nog geen jaar. Zelfs grasmatten worden in een lager tempo aangerukt, het is om moedeloos van te worden. De gesprekken over het honk die vorig jaar in een optimistische stemming zijn gestart, zijn verzand in een uitputtingsslag aan de vergader tafel. Wie de volgende opsomming van de locaties beschouwt, zal zich onmiddellijk afvragen hoe de Arena en het gebied er omheen ooit zijn gerealiseerd. Locatie 1: het transferium De door Ajax geopperde locatie van het home in het transferium wordt afgewezen. Te donker, onaantrekkelijk en weinig uitnodigend voor de gemiddelde Ajax-supporter. Welke vader zal met zijn zoon bij een thuiswedstrijd een donkere parkeergarage inlopen om wat te gaan drinken? Om nog maar te zwijgen over de verwachte aanloop bij een training of een vrijdagavond. Locatie 2: de portocabins van het EK2000 Supporters lanceren het idee om de portocabins voor de gasten van het EK2000 na afloop van het toernooi in gebruik te nemen. Goedkoop en snel realiseerbaar, maar het bleek toch een onmogelijk voorstel: alle portocabins zouden worden weggehaald. Ordening (DRO) mag een strook van maximaal 40 bij 8 meter worden bebouwd, zodat we met recht kunnen spreken van een supporterstunnel in plaats van een supportershome. Het tegenvoorstel van supporters om dertig meter verderop te mogen bouwen, waardoor slechts twee bomen gekapt hoefden te worden, is niet bespreekbaar. De gemeente biedt een kleinere kavel aan als gevolg waarvan het home twee bouwlagen zou tellen. Dit wordt door supporters om praktische reden (dubbele bar nodig, te weinig overzicht op de zaak) afgewezen. Locatie 4: de fietsenstalling naast het perron van de uitsupporters Gelukkig is DRO niet voor één gat te vangen en biedt een alternatief aan op de plaats van de fietsenstalling. Verondersteld werd dat de Arena, als eigenaar, de sloopkosten van de slecht lopende stalling wel voor zijn rekening zou nemen. Een vreemd voorstel volgens de supporters, want is het niet vragen om moeilijk heden om een locatie pal naast het perron voor de uit-supporters voor te stellen? Bovendien zullen de voor het home rondhangende suppor ters de toch al krappe doorgang richting station Strandvliet volledig blokkeren. Enige tijd later dringt dit inzicht ook door in de ivoren torens van DRO. Locatie 5: in de nabije omgeving van station Duivendrecht Een volstrekt oninteressante locatie op een afgelegen en donkere plek, totaal ongeschikt voor een home. Dit voorstel wordt door suppor ters afgewezen. Locatie 3: de oorspronkelijke locatie aan de Noord-zijde Arena De oorspronkelijke locatie van enkele jaren eerder komt weer in beeld. Als grootste voordeel noemt de gemeente dat in het bestem mingsplan hier al rekening mee is gehouden. Dezelfde gemeente heeft op deze plaats echter ook bomen laten herplanten, waarvoor na de renovatie van het Museumplein geen plaats meer was. Kappen van deze heilige bomen is ten strengste verboden, zodat er als het ware tussen de bomen in gebouwd moet worden. Volgens de humoristen van Dienst Ruimtelijke 6 Locatie 6: in de omgeving Amstelland Opnieuw een ongunstige en matig bereikbare locatie, bovendien ligt dit precies op de aanrij- route van de bussen van de uit-supporters. Geen serieuze optie. Locatie 7: de fietsenstalling bij de fly-over Schuin tegenover de hoofdingang van de Arena, een prima locatie volgens de supporters, maar laat dit nu net de enige goed lopende stalling zijn, die bovendien ook nog op het gebied ligt van Ouderkerk aan de Amstel. Dit alternatief is hierna vakkundig doodgezwegen. de ajax ster nr. 35 www.deajaxster.nl

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 6