HOOFDCOMMISSARIS HI WIGE.NS E£FT DE POLITIE NIETS GEZIEN^., beslui ten tot een tegenzet. De volgende dag is er een nieuwe live-uitzending van "Sonja, op maandag" en die gelegenheid zal worden aangegrepen om een kleine expeditie naar de studio te organiseren. In de live-uitzending zal een van de suppor ters het woord nemen en een protestverkla ring afleggen tegen de Utrechtse fans. Maar net zo belangrijk is om aandacht te vragen voor het achterlijke politieoptreden, met name in het Zuiden van het land. De uitverkorenen worden zorgvuldig geronseld, waarbij absolute geheimhouding wordt gevraagd. Vanzelfsprekend spelen zangkwa liteiten geen enkele rol bij de selectie. Actiebereidheid en rel-ervaring, liefst van een recente datum, des te meer. Na afloop van de wedstrijd wordt duidelijk dat actie meer dan ooit nodig is. Alle Ajacieden worden letterlijk door de ME uit het stadion geslagen en naar het station gedreven. Een aantal Ajacieden loopt hierbij afschu welijke hondenbeten op. Aan motiva,- tie voor de komende actie is op dat moment geen gebrek, de zaak staat op scherp. Maandagavond 10 mei rond een uur of zeven verzamelden zich de eerste Ajacieden op de Dam, waarbij de grootste sensatiebakken zich handen wrijvend als eersten melden. De meegebrachte sjaals die de gezichten straks af moeten dekken, worden voor even opgeborgen, want dat trekt alleen maar de aandacht van surveille rende agenten. De groep supporters groeit snel en een half uur later splitsen de supporters zich. todanke de drukte rondom de Dam trekt de groep op dit tijdstip van de avond te veel aandacht. Lopende en rondfietsende verkenners patrou illeren regelmatig in de directe omgeving van het theater en melden dat de situatie volkomen rustig is. Ook op politiekanalen van de scanner is het verdacht rustig. Niets wijst erop dat de plannen zijn uitgelekt. Er is geen agent te bekennen, maar die kunnen natuurlijk ook op hun dooie gemakje in de lounge van de studio zitten. De tijd verstrijkt tergend langzaam en het gedrentel van de steeds nerveuzere suppor ters trekt 54

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 54