WE'LL SUPPORT YOU EVER MORE^ November 1994 Het sterkste team van de wereld heeft het heel zwaar tegen het sterkste team uit de stad Groningen. Het fanatieke Ajax-publiek, verzameld op de Diemenzijde, is een beetje verbaasd. Ditzelfde team heeft eerder dat jaar Europees kampioen AC Milan in eigen huis vernederd, maar ploetert tegen deze boeren. Nog twintig minuten en nog steeds 0-1 achter in eigen huis. Dan begint eindelijk het besef door te dringen, verliezen in De Meer, dat laten we niet over onze kant gaan. De eerste liederen ter ondersteuning van de helden op het veld kabbelen van de tribunes. De spelers lijken te reageren en zetten een stapje harder. Dit leidt tot de eerste kansen. De gezangen van de F-Side worden door de andere vakken van de Diemenzjde overgenomen. Het rustig kabbelende geluid verandert in een behoorlijke storm van gejuich, gezang en geschreeuw. De spelers op het veld lijken zich te laten inspire ren, de 1-1 is een feit. Het gejuich op de tribunes verandert heel snel in nieuwe gezangen, want thuis geljkspelen is Ajax onwaardig. De lange keeper in het doel van de Amsterdammers stookt de boel nog eens extra op door met zijn armen te gaan zwaaien. De storm verandert in een orkaan die de zichzelf hervindende godenzonen richting de Stadszijde blaast, richting het doel van Lodewijks. Kans volgt op kans en nu ontwaakt ook de Stadszijde en op de Reynoldstribune doet men ook mee, een enkeling durft te beweren dat er zelfs op de vakken B en C wordt gezongen. Ajax is Ajax weer en Ajax is aan de Middenweg niet te verslaan. Geïnspireerd door het publiek wordt Groningen overdonderd en Ajax wint weer gewoon met 3-1. Seizoen 2000/2001 Ajax ploetert in het multifunctionele evenementen paleis waar de club haar thuiswedstrijden afwerkt. Het gehele stadion kijkt ogenschijnlijk emotieloos de wedstrjd aan. Vanaf de Zuid-zjde klinkt nog wel iets dat voor gezang moet doorgaan. Dan een counter van de tegenpartij, pats: Ajax 0-1 achter. In reactie gaat een nog groter deel van de F-Side zitten. Het kleine beetje gezang verstomt. De wedstrijd kruipt traag voort, Ajax krijgt het steeds moeilijker, maar er is niks van de tribune te horen. Dan eindelijk gebeurt het. De scheidsrechter neemt een foute beslissing, hj laat het spel op het middenveld doorgaan terwijl er toch duidelijk een duwtje waar te nemen was. Hier heeft de F-Side op zitten wachten, massaal veert men op. Het gezang knalt onmiddellijk van de tribunes, minutenlang klinkt er een uit de uiterste hoeken van de longen van de supporters geperst lied. Zongen er net nog maar tweehonderd supporters mee, nu lijkt het hele vak mee te doen. Keihard klinkt het: Luinge hoerenjong!!!! Heerlijk zoveel eensgezindheid, de spelers zullen zich nu ook wel laten gelden. Helaas lijkt de reactie op het veld uit te bljven. Vak 127 geeft zich echter niet zo snel gewonnen. Misschien is het bezingen van de moeder van de scheidsrechter niet voldoende. Een beter idee lijkt het om hem een paar ongeneeslijke ziektes toe te wensen. Wederom hard en aanhoudend klinkt het: Luinge Kankerlijer!!!! Een enkeling probeert een Ajax-lied in te zetten, gelukkig wordt dit hopeloos ouderwetse initiatief niet overgenomen. Na een minuutje of vjf keert de rust weder. Zonder dat er op het veld iets wezenlijks veranderd is overigens. Dan scoort Ajax geheel bij toeval de niet geheel verdiende gelijkmaker. Gedurende drie gehele seconden is het feest op de F-Side. Om de feeststemming te vergroten wordt er een lied over de tegenstander ingezet dat er op neer komt dat de supporters van de tegenpartij waarschijnlijk aan dezelfde ziekte lijden als de scheidsrechter. Helaas is er in hun regio geen ramp gebeurd, dus "leukere" teksten bljven uit. Ook hierna wordt een poging om tot positief gezang te komen, wederom niet overgenomen. Hoewel verondersteld mag worden dat Chivu en de zijnen de tegenstander ook niks dan slechts toewensen blijkt het hartverwarmende gezang nauwelijks effect op hun spel te hebben. Geen grotere inzet, geen briljantere passes, niks. De wedstrijd kabbelt dan nog even voort, maar nadert gelukkig het einde. De beste side van Nederland maakt nogmaals op een onvergetelijke manier sfeer en neemt het hele, toch omvangrijke, anti kakkerlakken repertoire door, dit terwijl de klassie ker pas over drie maanden op het programma staat. Maar ook dit beroep op traditiebesef bij de Ajax-spelers sorteert geen effect. Om twintig minuten over vier is de wedstrijd afgelopen. Slechts enkele spelers nemen de kleine moeite om de fans voor hun onvoorwaarde- ljke steun te bedanken, vreemd. De F-Side heeft er toch weer alles aan gedaan zou je zeggen?? Epiloog: De kritiek in dit artikel doelt niet op het bezingen van de vreemde stand van de ogen van FC Utrecht speler Stijn Vreven, noch op zijn wel erg grote liefde voor het douchen na de wedstrjd.... 50 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 35

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 50