Supportershonk al fdaqen te laat! 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 De Amerikaanse schrijver Robert Ludlum was altijd erg bedreven in het beschrijven van wereld wijde complotten, waarin het "goede" tegen het "kwade" streed. Het leverde centimeters dikke boeken op waarin onvermoeibare eenlingen het opnemen tegen machtige, altijd zwaar bewapende tegenstanders. List, bedrog en intrige voeren in onnavolgbare en ingewikkelde verhaallijnen de boventoon en naarmate het boek vordert kan geen enkele lezer er nog een touw aan vastknopen. Helaas is de schrijver onlangs overleden, maar anders zouden wij hem zeker verdenken als scenarioschrijver van het treurspel rondom het home. Kon in de vorige DAS al melding worden gemaakt over de dreiging van een crisis rondom het home, inmiddels lijkt de zaak muurvast te zitten. Er zijn slechts minuscule lichtpuntjes te ontdekken met de lichtsterkte van een overjarige glimworm, maar daarover later meer. Irritatie De irritatie tussen betrokken partijen groeit en heeft geleid tot het over en weer publiekelijk uiten van beschuldigingen. In een op 5 maart jl. afgegeven verklaring wijst algemeen directeur Arie van Ejden de gemeente aan als hoofdschul dige: "Alle initiatieven om een supportershome te bouwen, strandden op gemeentelijke hindernis sen. De bedoelingen van de gemeente lijken goed, maar de ideeën van de fans smoren telkens in de ambtelijke molen. Het gevolg van alle teleurstellingen is dat er wordt gedacht aan een alternatief home. Als we het samen niet in vijf jaar voor elkaar krijgen, proberen we het zelf wel, is de gedachte bij de supporters én Ajax". Niet veel later reageert de gemeente Amsterdam bij monde van Ine van Brenk furieus: "Het is altijd makkeljk iemand anders de schuld te geven dan hoef je het niet over jezelf te hebben. Waarom zien de supporters niets in de door de gemeente aangeboden lokaties (naast de oefenvelden een lokaliteit die uitkijkt op de oefenvelden of een op het water geplaatst gebouw aan de Zuid-zjde). Ofwel, de gemeente denkt al heel lang mee met Ajax en de supporters bij wie dit probleem thuishoort en nu lukt het niet en wie krijgt de schuld? Het is te zot voor woorden". Politie tegen home op Noord De politie heeft eindelijk samen met justitie en de politiek in Stadsdeel Zuid-Oost een standpunt ingenomen over de locatie van het home. Zij hecht grote waarde aan het scheiden van suppor tersstromen en vindt een home langs de busroute van de uitsupporters een te groot risico. Alle locaties aan de Noord-zjde van de Arena worden om die reden afgewezen, tenzij het supporters home op wedstrijddagen gesloten blijft en alleen op trainingsdagen geopend is. Dit standpunt is ingenomen naar aanleiding van de ongeregeld heden bj Ajax - Vitesse. Desalniettemin een bizarre redenatie, wie gaat er nu een supporters home opzetten dat op wedstrijddagen gesloten moet zijn? En welk verband is er te leggen met genoemde ongeregeldheden? De ontwikkeling dat steeds meer supporters zich van station Bijlmer naar partycentrum Sunrise begeven om er te verzamelen wordt door de politie met argusogen gevolgd. Zodra een situatie is bereikt dat de volledige "harde kern" bij het partycentrum rondhangt, georganiseerd of spontaan, dan zullen maatregelen getroffen worden. Öf Sunrise wordt gesloten, öf supporters van de tegenpartij worden verplicht om per trein naar de Arena te reizen. Hierbij ontstaat een nieuw probleem, aangezien de NS slechts twee supporters-treinen per weekend wil laten rijden. In het uiterste geval zal de politie de burgemeester zelfs gaan adviseren wedstrijden te verbieden. Projectleider Olaf heeft verschillende alternatie ven aangereikt voor de aanrjroutes van de bussen die wellicht nög veiliger zijn. Dit kan door de bussen tussen de treinsporen te parkeren en de supporters via de loopbrug het stadion in te loodsen. Dat in sommige varianten kleine aanpassingen in de infrastructuur (wegen, fietspaden, etc.) noodzakelijk zijn is onvermijde lijk, maar waar een wil is, zou een weg moeten zijn. De politie beraadt zich momenteel over de voorgestelde alternatieven. Sunrise Het partycentrum komt bij supporters steeds meer in beeld als verzamelplaats en het eerste gemor stijgt reeds op. Het onbegrip dat een buitenstaander zijn zakken vult ten koste van supporters neemt toe, de hoge prijzen van bijvoorbeeld een pakje Marlboro en een glas bier (beide 7,50) worden hierbij als voorbeeld genoemd. Het is niet uitgesloten dat het getreuzel met het supportershome en de hoge prijzen in 4 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 35

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 4