Opmerkelijke advertentie in de persruimte de Reeperbahn gaat het tot laat in de avond helemaal los, mede doordat de directe concur rent voor de derde plek, Reutlingen, punten heeft verspeeld. Zonder rellen overigens en eerlijk gezegd kan ik me eigenlijk ook helemaal geen aanwezigheid van de polizei herinneren. Misschien dat het daarom ook wel zo gemoede lijk blijft. Na afloop van het duel benut ik de geneugten van de perskaart en begeef me onder begelei ding van Sven naar de container naast het stadion die persruimte heet. De persconferentie is kort: beide coaches zijn het erover eens dat de Hamburgers terecht gewonnen hebben. Na afloop vloeit de whisky vervolgens rijkelijk, kan ook moeilijk anders met Jack Daniels als hoofdsponsor. En passant heb ik ook nog maar even een woordje gewisseld met vice-voorzitter Stephan Beutel, een goede bekende van ex- Ajacied frank arnesen, huidig psv-manager. Stephan Beutel vertelt dat hij de club in de drie jaar dat hij er zit met sprongen vooruit heeft zien gaan. Met name de relatie tussen bestuur en supporters is aanmerkelijk verbeterd door de kritieken van de fans serieus te nemen en nauw met hen samen te werken. Uniek in Europa. Ook volgens de stadionspeaker, die zich de drank nog even goed liet smaken, is Sankt Pauli met z'n alternatieve supporters een unieke club, waar hij z'n muziek op aanpast. De locale topsong is van AC/DC: de Jack Danielssong, hoe kan het ook anders. Warner Music had als hoofdsponsor prima bij deze gemoedelijke en excentrieke volksclub gepast maar zag pogingen daartoe geblokkeerd door de DFB. De muziekmaatschappij had graag maandelijks met een andere artiestennaam op de borst gespeeld wat niet conform de reglementen van de voetbalbond bleek te zijn. Nadat de kantinebeheerder de lichten achter ons heeft uitgedaan, wordt het tijd om langzaam terug te karren naar Nederland. In de 'Jolly Roger' is het nog een drukte van belang, terwijl de beelden van vanmiddag nogmaals op televi sie herhaald worden. Vol enthousiasme wordt gedroomd over een hernieuwd eerste Bundesligaschap, ook al moet de club dan uitwijken naar het Volksparkstadion in verband met veiligheidsredenen. Nog vuriger is echter de wens dat de erfvijand gaat degraderen, alhoewel een nieuwe confrontatie met de stadsgenoot natuurlijk ook nooit te versmaden is. Het laatste succes in een onderling duel met HSV dateert namelijk alweer van 1977. Het maakt de rivaliteit er echter niet minder om. De rebellenclub blijft tegen de gevestigde orde van de stad aanschoppen met als motto: "No one likes us, we don't care". St. Pauli-spits na de wedstrijd met zijn zoontje de ajax ster nr. 35 www.deajaxster.nl 47

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 47