no out LlKtS ÜS Het van Millwall geleende "No one likes us, we don't care" ken en als officieel clublogo te gaan voeren omdat het image goed verkoopbaar blijkt. Meer informatie over de club en haar opvallende logo kan men verkrijgen op de uiterst attractieve officiële webpagina, http://www.fcstpauli.de, die voor en door supporters gebouwd is. Als het tegen drieën loopt begeef ik me naar het stadion waar het al behoorlijk volloopt. Sven wacht ons al op en leidt ons het stadion in, laat ons zijn werkplek zien en geeft mijn kompaan zijn medienhesje. Onderwijl vertelt Sven dat het een lange tijd heeft geduurd voordat de fans voeten aan de grond hebben gekregen bij het bestuur. Een gevecht dat na ongeveer twaalf jaar heeft geleid tot zijn aanstelling bij de club. Sven zegt dat het bestuur toch ook inziet dat zonder publiek de bruinwitte formatie geen bestaansrecht heeft en dat het ook een onderdeel is van het geheel. En misschien daardoor wel leeft Sankt Pauli onder de links- radicale voetballiefhebbers in Hamburg. Het gezellige stadion waar de staantribunes nog immer de overhand hebben, zal uiteindelijk met ruim 18.000 toeschouwers geheel uitverkocht raken. Het voetbal dat de thuisploeg in de wedstrijd tegen Duisburg op de mat legt, valt vervolgens bepaald niet tegen. In tegenstelling tot het veelal gehol en gedraaf in de Bundesliga, speelt Sankt Pauli een uitermate verzorgd en op techniek gebaseerd spelletje. Met de steun van de fanatieke aanhang in de 'Singing Area' op de Gegengerate' wordt Duisburg redelijk onder de voet gelopen. Tot doelpunten leidt dat echter allemaal nog niet. Uiteindelijk wordt krap met 1-0 gewonnen. Rond Linkervlag: bruine-wit met rode ster rechtervlag: rebellenvlag met de tekst "Freibeuter der liga" www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 35

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 46