indrukwekkende choreografie van bayern fans uitsluitend vóór de eigen club zingt en er zelden tegen de tegenstander gezongen wordt. "bayern, bayern who the fuck is bayern?!" werd beantwoord met "Es kommt die Zeit,in der das Wasser wieder steigt" (Er komt een tijd dat het water weer stijgt - enkele weken voor de wedstrijd hadden in Nederland ernstige overstromingen plaatsgevonden). Wie zegt dat duitsers geen gevoel voor humor hebben heeft volkomen gelijk, gezien de volgende gebruikte 'originele' tekst: "Ajax ist zum putsen da!" (Ajax is een wasmiddel). Op aan de oorlog herinnerende provocaties had men zich voorgenomen in het geheel niet te reageren. Geen enkele aanwezige supporter had de oorlog persoonlijk meegemaakt, maar daar scheen niemand een boodschap aan te hebben omdat ook de ME-ers hartelijk stonden mee te lachen bij dergelijke teksten. Juden Iets dat onlosmakelijk verbonden is met fanatieke Ajax-fans, is het dragen van Joodse symbolen en het gebruik van 'Joden' als geuzennaam. Wat weinigen weten is dat bayern een zeer vergelijkbare Joodse clubachtergrond heeft als Ajax. bayern is opgericht door franz john, een berlijnse Jood, en de langst regerende voorzitter was kurt landauer, eveneens een Jood die tijdens WO II moest vluchten naar Zwitserland. Tijdens het nazi-regime werd bayern als gebrandmerkte "Juden Verein" nadrukkelijk achtergesteld ten opzichte van clubs met nazi-sympathieën als 1860 münchen en admira wacker. Zowel in münchen als in Amsterdam werden bayern-supporters regelmatig begroet met de 'Hitler-groet', iets wat men volkomen onbegrijpe lijk vindt voor supporters die tegelijkertijd sjaals en vlaggen bij zich dragen met Joodse symbolen. Hierdoor werd bij vele duitse fans het vooroordeel van blöde Hollander bevestigd. Niet geheel onterecht. Tot slot bayern-fans weten bij een bezoek aan Nederland dat ze nooit een hartelijk welkom staat te wachten. Afgezien van de afdroogpartij op het veld heeft een groot aantal zaken ervoor gezorgd dat veel supporters erg negatieve gevoelens hebben overgehouden aan deze ontmoeting. Schandalige kaartverdeling, enorme haatgevoelens van Nederlandse supporters, opgefokte behandeling door vooral de Nederlandse ME die er zichtbaar van genoot de duitse gasten eens flink aan te pakken en de verplichte combi-reis heeft tot een 'Eens maar nooit meer' houding geleid. Zelfs aan de reis naar de EC I finale tegen Man U. heeft men betere herinneringen overgehouden, al was dat op sportief vlak de ergste nachtmerrie die te bedenken is. Wel zijn de bazis goed op de hoogte van onze bekommeringen wat blijkt uit het volgende: "bayern is al geruime tijd aan het nadenken over nieuwe accommodatie. Daarbij is een Arena achtig idee de revue gepasseerd. Het massale klagen van Ajax-supporters werd hierbij met succes door bayern-fans als tegenargument gebruikt zodat dat idee uiteindelijk is afgeketst." Mijn dank gaat uit naar de spontane en goede medewerking van diverse duitse fans die ik heb mogen ontvangen bij de voorbereiding van dit stuk. Alweer een blijk van respect dat wij als club nog altijd genieten in Europa. de ajax ster nr. 35 www.deajaxster.nl 43

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 43