The "other" side bij McDonald's en op elke opstapplaats (5 in totaal) een overkill aan opgefokte calimero's met bijpassende herdershonden (duitse nog wel, hoe ironisch!). Tot keulen verliep de reis vrij rustig, maar vanaf deze plaats stonden telkens weer groepjes supporters van rivaliserende clubs te wachten om de trein te bestoken met stenen, flessen en vuurwerk. bayern heeft met voorsprong het grootste aantal supporters van alle duitse clubs, maar tegelijkertijd is het de meest gehate club in duitsland waardoor een reis naar een uitwedstrijd, die meestal vele honderden kilometers telt, vaak een riskante aangelegenheid is. In emmerich, aan de grens met Nederland, zou de trein in twee aparte delen worden gesplitst. Hier werd de trein nog een keer zwaar bestookt met onder meer molotov-cocktails, lichtraketten en flessen. Een staatsmacht aan politie was hier aanwezig waardoor het station veel weg had van een vesting. Dit werd vermoedelijk veroor zaakt doordat kort ervoor gevechten waren Het Olympisch vanuit het bayern-vak uitgebroken tussen politie en Nederlandse hooligans, waarschijnlijk van FC Twente, die eveneens de duitse trein te lijf wilden gaan. Vervolgens trachtte een grote groep bayern- fans zonder wedstrijdkaartje, die Nederland waren uitgezet de trein te bestormen om zo toch nog in Amsterdam te komen. Op een klein station even buiten Amsterdam kwam het transport tot stilstand. Hier werden de duitsers door opgefokte politieagenten met erg losse wapenstok, dringend en zeer onvriendelijk verzocht in de bussen te stappen. Na voor de vierde of vijfde keer te zijn gefouilleerd ging het in rap tempo verder naar het Olympisch Stadion. Daar aangekomen werd een ieder voor de zekerheid nog maar weer eens grondig gefouilleerd, waarna men in het vak werd gepropt. Geen van de aanwezige supporters mocht het vak nog verlaten, niet om te eten, noch om zijn of haar behoefte te doen. Gevolg was dat ook het uitvak van het Olympisch de aanblik bood van 'het grootste openbare toilet van Amsterdam' zoals ook de meeste Ajax- supporters zich dit bouwwerk herinneren. De wedstrijd (5-2) De wedstrijd zelf hebben de meeste bezoekers beleefd in een vreemde roes. Unaniem is men het er over eens dat er die avond een sfeer heerste die zelden vertoond was. Opnieuw was er veel vuurwerk en de vlaggetjesshow, ondersteund door opzwepende André Rieu-muziek, zette het hele stadion in lichterlaaie. Evenals in münchen werden ook nu over en weer veel hatelijke liedjes ten gehore gebracht. Bayern-fans hebben zich hier erg over verbaasd omdat men in münchen normaal gesproken vrijwel www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 35

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 42