Amsterdam eR^CRVL- ^QÜKTbOuw ft Irvjhu't bazis op de Süd Kurve in spanning voor de wedstrijd} Vuurwerk in het Ajax-vak escalaties voorkomen. De wedstrijd (0-0) De bayern-supporters hadden vooraf weinig hoop op een goed resultaat en schikten zich maar al te graag in de rol van underdog. Een blessuregolf en een erg jong elftal sterkten hen in deze mening. Een letterlijke reactie: "Wij schatten onze kansen net zo groot als die van Manchester United tot de 92e minuut van de EC I finale in Barcelona in '99" (United won deze wedstrijd op krankzinnige wijze door twee maal te scoren in de blessuretijd nadat bayern vrijwel de gehele wedstrijd met 1-0 had voor gestaan. Een absolute gespreksaanrader voor wie ooit een bayern-fan wil zieken, gegarandeerd succes!). De wedstrijd zelf is nauwelijks het noemen waard. Veel supporters waren al lang blij met de 0-0 eindstand. Van de luidruchtigheid die Ajax- supporters in de stad hadden getoond was 7000 meegereisde Ajacieden op de Nord Kurve} vrijwel niets over en dit gaf de bayern-suppor ters het vermoeden dat ook zij toch zeker wel nerveus moesten zijn. Afgezien van vier of vijf keer "Ajax, Ajax, Ajax" was vanuit het Ajax-vak weinig te horen. Wel was men onder de indruk van het Bengaals vuurwerk dat daar vlak voor de wedstrijd werd ontstoken. Bij bayern deelde men hiervoor toen al zulke zware straffen uit dat vrijwel geen enkele bazi dit meer in zijn hoofd durfde te halen. Aanloop naar de wedstrijd Voor de returnwedstrijd op 19 April in Amsterdam werden slechts 1000 kaartjes beschikbaar gesteld voor de bezoekers. De reden hiervoor was het feit dat de Nederlandse politie alleen de veiligheid van de bezoekers wilde garanderen als deze met een 'Sonderzug' (treincombi) zouden komen. Zo kon het gebeuren dat vele trouwe bayern- fans de boot misten. bayern heeft net als Ajax in het hele land suppor ters. Een meerderheid van de supporters krijgt door de geografi sche verspreiding normaal gespro ken kaartjes toegewezen via een van de vele supportersverenigin gen. Hier was nu totaal geen sprake van, bovendien lag de prijs van 300 DM ongeveer drie keer zo hoog als wanneer men individueel had mogen reizen. De treinreis was er één zoals de meeste Ajax-suppor- ters hem wel kennen; kachel op 5, geen druppel alcohol, geen pitsstop de ajax ster nr. 35 www.deajaxster.nl 41

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 41