The "other" side münchen (Eric - Oss) - 'The Other Side' geeft ditmaal een verslag van de 'Europese klassie ker' bayern münchen - Ajax, belicht en geschreven vanuit het perspectief van onze 'vijanden' uit duitsland. Al dan niet terecht is elke ontmoeting tussen Ajax en een willekeurige duitse club op z'n zachtst gezegd zwaar beladen en daarop vormde deze dubbelontmoeting in april 1995 geen uitzondering. Beide wedstrijden werden 'ondersteund' door een krankzinnige politiemacht en de vergelijking met WO II is die dagen door menig supporter van beide kanten gemaakt.Wat volgt is een verslag van de beleving van bayern-supporters van deze beide wedstrijden. Aanloop naar de wedstrijd Ondanks dat bij bayern-supporters, in tegenstel ling tot vrijwel de gehele rest van duitsland, de zogenaamde 'Hollander-hass' door de enorme afstand tot Nederland veel minder aanwezig is, wist vrijwel iedere bayern-fan dat dit niet zomaar een ontmoeting zou worden tussen twee grote clubs. De reputatie en daden van de 'verrückte' F-Side-hooligans werden al geruime tijd breed uitgemeten in de pers. Bovendien zou er een ware invasie van ruim 7000 Nederlanders te verwachten zijn. Aan het begin van de middag luidde het credo voor de massaal in het centrum verzamelde Hollanders: zuipen, zuipen en nog eens zuipen. Drank was volop verkrijgbaar waardoor op het centrale plein uitgebreide Oktoberfest-taferelen te aanschouwen waren. Dankzij het mooie weer Ajax-supporters relaxen op het centrale plein en de fantastische sfeer die Ajax-supporters onderling creëerden bleef het aanvankelijk rustig, op de bekende kreten als "Wir sind den Krieg nicht vergessen", "Ich wil mein Fahrrad zurück" en nog enkele van dergelijke klassiekers na. bayern-fans (bazis) staan niet bepaald bekend om hun hooligan-kern, maar desondanks was er hier en daar in de stad toch een aantal groepjes op zoek naar rottigheid en wraak voor de vrijheid die Ajacieden zich meenden te kunnen veroorloven door de systematische beledigingen van hun landgenoten. Aangezien de politie (vermoedelijk uit angst voor escalatie) aanvankelijk een behoorlijk afwachtende houding aannam, hebben de meeste kleinere bayern-groepen in de eigen stad zeer benauwde momenten gekend. Bekendste voorbeelden hiervan zijn de korte, maar hevige confrontaties die plaats vonden in de directe omgeving van U- Bahnhof Olympia - hier kwamen voor de wedstrijd de meeste Ajax- en bayern-fans aan - en bij een van de heuvels in de nabijheid van het stadion waar enkele honderden Ajax-supporters groepen Süd Kurve Fanatiker (fanatieke kern) aanvielen en wegjaagden. Rondom het stadion vonden op uitgebreide schaal vechtpartijtjes plaats en was vrijwel elke zwarthandelaar ruim voor de wedstrijd geheel 'los', zij het ook in financiële zin. De afwezigheid van grote groepen bayern-supporters en vele pelotons ME hebben ernstige 40 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 35

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 40