REDACTIE LJ Zo langzamerhand begint zich een zeker optimisme van de redactie meester te maken. Natuurlijk hebben de prestaties op het veld daar alles mee te maken. Vooral de schitterende overwinning op Sparta en vooral de manier waarop die werd bereikt, spreekt tot de verbeelding. Jammer dat een week eerder twee kostbare punten werden gemorst in Groningen, want anders zou het nog spannend zijn geworden. Eveneens positief is de contractverlenging van Chivu en het signaal dat hiermee naar de rest van de jonge garde bij Ajax is gegeven. Of de dure aankoop Ibrahimovic een schot in de roos is, moet nog maar even worden afgewacht. Wij hopen dat de man niet in de categorie valt van "spelers-die-nooit-omvallen", daar hebben we immers al eerder leergeld voor moeten betalen. Het zal overigens niet meevallen om op deze naam een lekker in het gehoor klinkende yell te verzinnen. Wat dat betreft is Appie Happie een stuk makkelijker, maar dat terzijde. Het idee om vlak voor het begin van de wedstrijd de officiële Ajax-Marsch ten gehore te brengen, waarbij de songteksten op de schermen worden getoond, kan ons wel bekoren. Nu nog de teksten in de goede volgorde presenteren en we zijn een nieuwe traditie rijker. Het wekenlange eindhovense gehuil over een onrechtvaardige behandeling door de UEFA heeft zijn uitwerking niet gemist. De club kwam er met een lichte straf genadig vanaf. Zelfs geen geldboete en dat is opmerkelijk want de UEFA legt normaliter op elke slak zout. Ajax kan er over meepraten, maar kennelijk is de lobby van van raay momenteel wat sterker dan die van Michael van Praag. Dat de "gekste", "mafste" en "gevaarlijkste" side van Nederland zichzelf bij deze actie op provinciale wijze te kijk heeft gezet, is ronduit vermakelijk. Wij hebben ons in ieder geval kostelijk geamuseerd met deze volkomen mislukte "pitch-invasion" en laten ons graag inspireren door dergelijk gehannes (zie de Afsluiters). Het gerommel met de kaartverkoop voor uitwedstrijden blijft te zot voor woorden. Kaarten voor uitwedstrijden achterhouden, zoals voor Roda JC - Ajax, omdat de politie in Kerkrade van mening is dat er te weinig parkeerplaatsen zijn, is ronduit belachelijk. Terwijl welgeteld 86 neo-nazi's op 25 maart j.l. onder begeleiding van 400 man ME vrijuit in Kerkrade mochten demonstreren, wordt er in dezelfde gemeente moeilijk gedaan over een handvol parkeerplaatsen voor Ajax-supporters. Hoe lang moet er door supportersvertegenwoordigers nog tijd worden verspild aan dit soort discussies met de politie en de clubs? Scherpzinnige lezers zullen opmerken dat in dit nummer maar liefst acht pagina's zijn gewijd aan duitse onderwerpen. Wij beloven vanaf deze plaats plechtig hier geen gewoonte van te maken. Desalniettemin levert het twee lezenswaardige artikelen op over de voetbalclub Sankt Pauli en de supporters van bayern munchen. Verder in dit nummer veel achtergrondinformatie over de fata morgana van het supportershonk, een wat ons betreft zeer geslaagde poging om de cultfilm "Clockwork Orange" onder de aandacht te brengen, de avonturen van de nu al verguisde held Mokumman en de bekende vaste rubrieken. Tot ons genoegen blijven lezers onze postbus vullen met allerlei bijzondere zaken. Dit keer een foto van de gestolen middenstip van VC Vlissingen dat onlangs vriendschappelijk moest spelen tegen die club uit rotterdam. Ook in de toekomst houden wij ons van harte aanbevolen voor dergelijke prullaria. Dus: afgezaagde doelpalen, lichtmasten al dan niet brandend, stewards of delen hiervan mits hygiënisch verpakt, skyboxen of mascottes (dead or alive): wij kunnen alles gebruiken! de ajax ster nr. 35 www.deajaxster.nl

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 3