de eerstgenoemde neppers, die bovendien elke thuiswedstrijd een wisselende samenstelling kent. Er is niemand om het unieke Ajax-gev mee te delen, laat staan waarmee een relatie kan worden opgebouwd. Hoogste tijd dus om hier een diepgaand onderzoek naar te gaan verrichten. Tja, en zo hebben we in de Arena natuurlijk allemaal onze kleine probleempjes. Is dit een gat in de markt voor een relatiebemidde lingsbureau of is het wellicht al tijd voor een stille tocht? I Strepen wel of niet weg? Eind februari, ruim vier maanden voor de offici ële bekendmaking, kon op de internetsite van DAS het nieuwe thuis- en uittenue al worden bewonderd, een primeur die gedeeld moet worden met de site van Ajax Mania. Zou Adidas inderdaad woord gehouden hebben door met een streeploos thuisshirt voor de dag te komen? Met argusogen werd het nieuwe shirt bekeken en direct valt het oog op de foeilelijke strepen. Worden we genept met de nieuwe foto's of is er iets anders aan de hand? Direct werd ophelde ring gevraagd bij Adidas Benelux. Volgens Ben Hölscher, Head of Sports Marketing, zou Ajax in het getoonde shirt moeten spelen voor het geval er in de Champions League zou worden gespeeld. De thuisshirts voor de competitie- en bekerwedstrij den zouden wel 'streeploos' zijn. Binnen het Adidas-concern zou hierover nog een discussie worden gevoerd. Enkele dagen later werd uitsluitsel gegeven: Ajax speelt in alle competi ties volgend seizoen zonder strepen! Afgekeurd I Actiecomité beraadt zich over grasacties De deadline van 18 maart die het comité "Geen veld, geen geld" heeft gesteld als datum waarop de grasproblemen opgelost zouden moeten worden, is zonder vervolg gebleven, alhoewel het vervoersverbod van levend vee in de omgeving van de Arena hier natuurlijk ook debet aan is geweest. Het actiecomité heeft nog geen duidelijk omlijnd plan over de vervolgacties, maar houdt zich aanbevolen voor allerlei suggesties van de achterban. Voor meer info wordt verwezen naar de website: http://home.wanadoo.nl/~geenveldgeengeld/ I Gegoochel met kaarten (4) Als er prijzen voor inventief gedrag om suppor ters te weren ingesteld zouden worden, dan zou NEC minstens recht hebben op een nominatie. De club heeft na de truc met de te kleine parkeerplaats een nieuwe vondst uit de hoge hoed getoverd. Dit keer komt men op het lumineuze idee om van het 600 plaatsen tellende bezoekersvak, dit is de minimumeis van de KNVB voor dit soort stadions, 60 plaatsen af te knibbelen voor een zogenaamde veiligheidszone. En dat voor een vak in een splinternieuw stadion dat aan alle veiligheidsei sen moet voldoen voordat er zelfs maar een bal kan worden getrapt. Bovendien heeft het vak al een veiligheidszone omgeven door onbreek bare lexan-wanden. Omdat het om "maar" zestig kaarten gaat, kraait hier geen haan na. Dit soort clubs verdient degradatie naar de onderbond van het Gelderse voetbal. de ajax ster nr. 35 www.deajaxster.nl 39

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 39