bevestiging. Tot het einde van dit seizoen zullen de "Ultra's" zoveel mogelijk proberen te verzamelen in vak 415. Aanmelden kan op de website van de Ajax Ultra's (www.aiaxultras.nl) of schriftelijk met vermelding van naam, adres en telefoonnum mer naar: Ajax Supporterszaken Arena Boulevard 29 Postbus 23388 1100 DW Amsterdam I Kunstgras ook geen oplossing Nog voor dat een bal werd getrapt in de Arena, hadden deskundigen al gewaarschuwd voor de slechte klimatologische omstandigheden voor het gras. Landbouwkundig laboratorium De Haan, dat in opdracht van de Heidemij een onderzoek hiernaar heeft verricht, waarschuwde in een rapport dat het onmogelijk zou zijn dat in de gegeven situatie ooit gras zou gedijen. Het onderzoek verdween ongelezen in een bureaula. Zelfs de eerste grasmat die bestond uit een mix van echt gras en kunstgras hield het niet lang uit en de kwaliteit van de andere matten is genoegzaam bekend. De Haan concludeert dat het klimaat, de temperatuur en de lichtval in het stadion volstrekt onder de maat is voor een gezonde grasmat. Enorme lichtbakken met een minimale lichtsterkte van 8000 tot 9000 Lux, een miljoeneninvestering, zouden het probleem slechts gedeeltelijk oplossen. De Haan zet vraagtekens bij de uitspraak van Arie van Eijden. De directeur wist onlangs op haast triomfantelijke toon te melden dat het gras in de Arena eindelijk aansloeg en was gaan groeien. "Het kan gewoon niet", aldus een stellige grasdeskundige. I Gegoochel met kaarten (3) Het enige lichtpuntje aan de uitschakeling van Ajax in het bekertoernooi is dat we verschoond blijven van het eeuwige gehannes over de kaartverdeling. Zoals bekend proberen de thuisspelende clubs bij bekerwedstrijden vaak zo min mogelijk uitsupporters toe te laten. Bij gratie Gods en met pijn in het hart verkoopt men het bestaande uitvak, waardoor de wedstrijd uiteindelijk voor een half gevuld stadion wordt gespeeld. Is het bij Engelse bekerwedstrijden heel gebrui kelijk om een hele tribune met duizenden plaatsen voor de bezoekers ter beschikking te stellen, in Nederland gaan we eens lekker miereneuken over een paar honderd plaatsen. De schandelijke kaartverdeling bij FC Zwolle - Ajax en zelfs de bekerfinale tegen Fortuna in rotterdam liggen wat dat betreft nog vers in het geheugen. Ook bij de halve finale wedstrijd Vitesse - FC Twente is weer volop gedoe over de kaartverde- ling. De politie Arnhem en Vitesse proberen de Tukkers af te schepen met 900 kaarten en dat voor de belangrijkste wedstrijd van het toch al mislukte voetbalseizoen. FC Twente gaat niet akkoord en eist 5000 kaarten voor haar suppor ters. De clubs komen er niet uit en Vitesse begint, zonder zich iets van de lopende discus sie aan te trekken, met de kaartverkoop. Ook de door de Tukkers begeerde Noord-tribune gaat in de verkoop. De supportersvereniging van Vak P pikt dit niet en beroept zich op het reglement van de Amstel-cup. Dit bevat een bepaling waarin de KNVB als bemiddelaar wordt aangewezen in situaties waar de clubs het niet eens kunnen worden over de kaartverdeling. De KNVB treedt direct op. De bond laat onmiddellijk de kaartverkoop stopzetten en eist een rechtvaardiger kaartverdeling. Vitesse weigert, waarop FC Twente voorstelt om de wedstrijd in Enschede te laten spelen. Uiteindelijk bereiken de clubs een compromis. De FC Twente aanhang ontvangt 2500 kaarten en moet met de combi-bus. FC Twente betaalt mee met de verbouwing van het vergrote supportersvak en zet extra stewards in om samen met de eveneens opgetrommelde Enschedese politie de orde te handhaven. I Ook ABA mist Ajax-gevoel Ons was het nog niet opgevallen, maar ook bij de leden van de Ajax Business Associates (de ABA) is het "Ajax-gevoel" aan bederf onderhe vig. Wat is het geval? Binnen de ABA-groep zijn twee soorten zakenmensen te onderkennen. De eerste soort zijn de toevallige passanten, zeg maar de patserige Harry Mens-types, die na afloop van de wedstrijd aan hun buurman de uitslag moeten vragen en een week later op het Concours Hippique ronddraven. Tot het tweede soort ABA-leden behoren de èchte Ajax-supporters. Zij strekken een paar keer per seizoen de knieën om aan een wave deel te nemen, dragen een Ajax-stropdas en in een ondeugende bui overwegen zij zelfs een heimelijke aankoop van een Ajax Ster. Deze laatste groep diehards klaagt steeds luider over 38 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 35

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 38