kort IMI4UYfi I Gegoochel met kaarten (1) In DAS 31 maakten wij melding van de valse beloften waarmee vice-voorzitter Jan van de Kant van FC Utrecht eind 1999 supporters van verschillende clubs probeerde te paaien. Zij wilden in Utrecht een landelijke demonstratie houden tegen de combi-regeling en voor grotere uitvakken. Van de Kant verzekerde dat FC Utrecht na de verbouwing van het stadion het uitvak drastisch zou vergroten, zodat het dicht tegen de geëiste 10% aan zou zitten. Niets bleek minder waar, want in de bouwteke ningen van het nieuwe stadion was een schamel bezoekersvakje ingeruimd met slechts 1057 plaatsen. Procentueel zelfs minder dan in het huidige stadion en bovendien een overtre ding van het KNVB-reglement dat voor dergelijke stadions een minimale capaciteit voorschrijft van 1600 plaatsen. Natuurlijk weet FC Utrecht dat hiermee de regels worden overtreden en er volgt een formeel verzoek aan de KNVB om dispensatie tot 1100 plaatsen. De club bedient zich van de inmiddels beruchte NEC-truc: maak in het nieuwe stadion achter het bezoekersvak een te kleine parkeerplaats voor de bussen en roep vervolgens dat er maar een beperkt aantal uit- supporters kan worden toegelaten omdat er te weinig busparkeerplaatsen zijn. Op deze manier probeert FC Utrecht het te kleine uitvak te rechtvaardigen. Gelukkig trapt de KNVB hier niet in. De voetbal bond vindt een bezoekersvak van 1600 bj een stadioncapaciteit van 20.000 zeer reëel en wijst het verzoek om dispensatie af. Hulde hiervoor! I 12e Ajax-supporters toernooi bijna volgeboekt Supportersteams die mee willen voetballen op het 12e supporterstoernooi moeten snel zijn. Tot donderdag 14 april kunnen teams zich opgeven voor het goed georganiseerde evenement dat op 2 en 3 juni op de velden van Zeeburgia wordt gespeeld. Deelname staat open voor elftallen van Ajax-supporters. Er kunnen dit jaar slechts 24 teams deelnemen. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ150,- voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Dick Lindenboom (06-22345797). I Gegoochel met kaarten (2) Roda JC stelt in de voorbespreking vlot 900 losse kaarten beschikbaar voor de Ajacieden. De opluchting over een combiloze wedstrijd slaat al snel om in ergernis als blijkt dat er allerlei aanvullende eisen worden gesteld aan de wijze waarop Ajacieden vervoerd moeten worden. De parkeerplaats bij het nieuwe stadion is te klein voor de 900 Ajacieden in de situatie waarin iedereen met de auto zou reizen. De meest simpele oplossing, de auto een paar honderd meter verderop parkeren, ligt wat te veel voor de hand. Voor dit immense probleem kiest men de ingewikkelde weg door te eisen dat een groot aantal supporters per bus naar het stadion moet komen, een soort vrijwillig verplichte combi dus. Voor de zekerheid houdt Ajax 100 kaarten achter, totdat een duidelijk beeld gevormd kan worden van de woonplaat sen van de Ajacieden en de wijze waarop zij naar het stadion komen. Na consult van een helderziende die theebladeren kan lezen, kan dan exact worden vastgesteld hoeveel suppor ters per bus, auto, trein, skelter en zelfs hinkelend naar het stadion zullen komen. Vertegenwoordigers van OFA/SVA proberen met allerlei zinnige argumenten Ajax te bewegen de kaarten in de verkoop te brengen. Tevergeefs. Er rest niets anders dan op internet hierover te publiceren, waarbij man en paard worden genoemd. Twee dagen later komen de kaarten alsnog in de verkoop. I Nieuwe sfeervak 2e ring definitief De sfeergroep Ajax Ultra's heeft van Ajax de toezegging gekregen dat er met ingang van volgend seizoen een sfeervak (vak 410) op de tweede ring mag worden opgericht. Om het aantrekkelijker te maken betalen supporters onder de 18 jaar voor dit vak 345 gulden (de F- Side prijs), oudere supporters betalen de normale prijs van 445 gulden. In eerste instantie stelt Ajax 466 plaatsen beschikbaar. Supporters die zich reeds hebben ingeschreven voor het sfeervak ontvangen op korte termijn een de ajax ster nr. 35 www.deajaxster.nl 37

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 37