GATVERP De frietkotten schudden op hun grond-vesten. De mayonaiseklodders vlogen in het rond A en het bier in de pullen sloeg dood. Ed Ad van Eunen heeft in DAS 34 een aardig, doch wat kritisch, artikel geschreven nadat hij het Belgische zusterfiliaal van Ajax met een bezoek had vereerd. Naar aanleiding van sommige reacties op het forum van de internetsite van Germinal Beerschot kunnen wij ons niet aan de indruk onttrekken dat zij ernstig beledigd zijn. Dat Ed Ad van Eunen na dit artikel er verstandig aan doet zich nooit meer in België te vertonen, moge duidelijk zijn. Hieronder een kleine Vlaamse bloem-lezing. I "De moeite niet waard om op deze flauwekul van nen Hollander een reactie te geven." Superbeer. "Redelijk triestig als ge het mij vraagt. Ik hoop voor die mens dat die zichzelf geen journalist noemt Cstyle. "Jawadde, wa ne kul is da!" Tom. "Dus da verhaal van die kerel die ongemerkt op de bank is komen zitten en daar een sigaretje heeft gerookt, klopt dus toch." Hannibal. "Na het lezen van dit artikel vloeide het bloed wat sneller door de bloedvaten. Ed Ad verstaat er duidelijk geen barst van." (De vetgedrukte regels zijn uit het bewuste artikel, red.) 1"Ploeg van Kabila." "Is in mijn eigen ogen typisch Beerschotiaanse humor. In Antwerpen laat men geen gelegen heid koud om op de actualiteit in te spelen. Wij zijn gewoon creatief met onze liedjes en slogans." 2. "Op de tribune achter de goal zetelt met name de aanhang van het Vlaams Blok." "Als ik mij niet vergis staan achter de ene goal de tegenpartij en de neutrale supporters en achter de andere goal beginnen de 'sjieke stoeltjes met armleuning'. Een andere bedenking die we onmiddelijk maken is dat we in België niet met vrienden naar het voetbal gaan maar met de aanhang van onze politiek partij! Idioot! 3. "Voor zover dat in de marginale Belgische competitie mogelijk is natuurlijk." "Welke ploeg uit deze competitie stootte ook weeral door in het championnen-toernooi? Uiteraard moet het gezegd worden dat de Nederlandse competitie op een veel hoger nivo (lees niveau) speelt dan alle andere Europese landen. 'Oranje werd Wereld- en Europees kampioen met al hun sterren uit eigen competi tie'. Mooi niet dus!" 4. "Buitenlandse deelneming in het meest extreem rechtse deel van Belgisch Vlaanderen." "Belgisch Vlaanderen??? Tot zover het intellec tueel nivo van deze Nederlander! Wat extreem rechts deel; wat heeft politiek met voetbal te maken? Heeft elke ploeg soms een andere politiek kleur en wordt er in 'Belgisch Vlaanderen' enkel in het weekend bestuurt? Vanavond op het kiel: Extreemrechts tegen linksliberaal. Wat een idioot die Nederlander! In elke omgeving: supporters van een voetbal ploeg, de plaatselijke bejaardenclub, een sportvereniging, de lokale werkplek, etc. Kun je afspiegeling van de maatschappij vinden! Waarom zou je dan een voetbalclub een politieke kleur aanmeten? Als je die redenering volgt en GBA de meest rechtse aanhang van 'Belgisch Vlaanderen' heeft; wat is dan de 28 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 35

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 28