oerwoudkreten slakend, als een malloot begon te springen, terwijl er geen Jood, eh bal, in de buurt was. Inderdaad had dit alles niets meer met voetballen te maken...." "Ik vind Twente nog altijd een geweldige club, maar ik wil wel eens een keer om de prijzen, of in de Champions League, spelen." Jan Vennegoor of Hesselink op 7 maart 2001 in het Haarlems Dagblad over zijn eventuele vertrek bij FC Twente. "Nou dat is dan simpel. Gewoon meer doelpun ten scoren, dan komen de prijzen en de Champions League vanzelf!" "Wat ik zelf wil? Eerlijk gezegd heb ik op dit moment geen voorkeur voor één van de drie topclubs in Nederland." Jan Vennegoor of Hesselink op 7 maart 2001 in het Haarlems Dagblad over zijn eventuele vertrek bij FC Twente. "Met zo'n instelling moet je maar niet bij Ajax komen. Wij willen alleen spelers, en ook directieleden, die een overduidelijke voorkeur voor Ajax hebben." "Het huidige veld voldoet goed. Op de korte termijn dan." Arena-directeur Henk Markerink in Panorama nr. 11 van 7 maart 2001 over 'zijn' gras. "Als je een halve warming-up als een korte termijn beschouwt, dan voldoet het gras inderdaad prima." "Ik ben dan wel een Belg, maar toch niet dom." Stijn Vreven in Studio Sport van 11 maart 2001. "Inderdaad, als iemand een uitzondering is op die regel, ben jij het wel. De intelligentie straalt gewoon van je af!" "Boeren, blijf thuis." Een oproep op 13 maart 2001 van officials van bayern münchen, voorafgaand aan bayern-Arsenal, om verspreiding van de veeziekte mond- en klauwzeer te voorko men. "Maar goed dat Van Praag dat niet heeft geroepen voorafgaande aan Ajax-Sparta. Dan hadden we maar met 3.000 man in de Arena gezeten in plaats van met 26.000 toeschouwers (al maakte Ajax daar dan weer 38.000 van)!" "Ik kan altijd terugvallen op bepaalde kwalitei ten: mijn techniek, trap en positiespel." Een - één dag vóór psv-kaiserslautern nog - arrogante arnold bruggink over zijn wissel vallige spel in De Volkskrant van 15 maart 2001. "Vooral die trap is inderdaad fantanstisch. Een hele kunst om vanaf elf meter een keeper in volle vlucht te raken!" "Ik wil in de toekomst altijd de deur naar het buitenland openhouden." Een - zelfs na zijn afgang tegen kaiserslau- tern nog - arrogante mark van bommel over zijn eventuele contractverlenging bij psv op 16 maart 2001. "Ha ha, welk buitenland? Mongolië soms?" "De AZ-spelers moeten maar eens een tijdje achter de vuilniswagen om hun geld te verdie nen." AZ-voorzitter Dirk Scheringa op 20 maart 2001 voor TV Noord-Holland naar aanleiding van de slechte resultaten. "Sommigen, zoals robin nelisse, kun je zelfs nog beter in de vuilniswagen dumpen." "12 van de 24 spelers mogen vertrekken. En of ze een doorlopend contract hebben, interes seert me niet." AZ-voorzitter Dirk Scheringa op 20 maart 2001 voor TV Noord-Holland naar aanleiding van de slechte resultaten. "Zo motiveer je tenminste spelers. En had die Scheringa het een tijdje terug niet over 'contract is contract'? Wat een eng mannetje. Ook maar die vuilniswagen in, lijkt ons!" "Ik was dolgelukkig dat ik eindelijk bij feyenoord weg kon. Op het laatst werd je gek van dat nichterige gedrag. Zij lieten niet één zeepje vallen onder de douche, nee de hele Etos lag daar op een gegeven moment op de grond. En maar bukken met z'n allen. 'Hand in kont' is daar meer als clublied op z'n plaats dan 'Hand in hand'!" julio cruz in de Gazetta Della Sport van 1 april 2001. "Jezus, geen wonder dat die leonardo op het laatst maar dat valse paspoort tevoorschijn toverde. Dat kleffe kleedkamergedrag moet een hel zijn geweest voor zo'n 17-jarig jochie. Dan maar op de tribune, moet hjgedacht hebben." de ajax ster nr. 35 www.deajaxster.nl 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 27