I WIJ VA N het vak staat is dat een verdienste van de Ajax- stewards. Zj voelen goed aan hoe het moet en dat het soms mis gaat door derden (stewards van de tegenpartij, politie, uitlokkende tegenpartj en of kakkerlakken, scheidsrechter). Daar kunnen zj niets aan doen. Als zj alle supporters aan zouden wijzen die iets doen was het vak allang leeg geweest. Dus vraag ik jullie op te houden met de verwijten en met naar elkaar slaande bewegingen te maken. Wij zijn met z'n allen Ajax. Als je een probleem hebt met een steward, vraag dan een gesprek aan, om zo misverstanden uit de weg te ruimen. Ik weet dat Ajax hier echt serieus mee omgaat. Als iedereen eens wist hoeveel klachten Ajax al heeft verstuurd naar de KNVB ten gevolge van problemen van derden en veiligheid, dan zat je na een dag nog te lezen. Heel langzaam wordt alles beter, dus geef dat ook een kans. Mazzel, Joark. 1 Mijn vader was in de jaren zestig een niet onverdienstelijk scheidsrechter op "AVB-niveau". Hij floot altijd eerste elftallen en het verzoek om hoger te gaan fluiten legde hij naast zich neer, omdat hij niet al te lang van huis wilde zijn. Bijna altijd gingen mijn moeder en ik met hem mee, waarbij opgemerkt dient te worden dat mijn interesse meer uitging naar de spekkies en glacé koeken. Dat niets menselijks een scheidsrechter vreemd is, werd mij snel duidelijk. Mijn vader had een pesthekel aan AFC. Toen hij ooit eens een wedstrijd van deze "elite boys" moest fluiten, verklaarde hij reeds voor de wedstrijd dat ze niet zouden gaan winnen. Ik kan mij nog goed herinneren dat ik dat niet helemaal begreep, maar toen de drie-drie eindstand was bereikt had ik door waar hij het over had. Later ging hij wedstrijdjes fluiten waarin ik zelf meedeed. Hij was inmiddels met fluiten gestopt, maar dat weerhield hem er niet van om "in kostuum" op het veld te verschijnen. Als dertien jarig jongetje heb je in dit soort gevallen toch wel een beetje last van valse schaamte, maar die ging snel weg toen wij meer gingen winnen. Mijn vader was een echte thuisfluiter. Wedstrijden die "op slot" zaten werden door mijn vader hoogst persoonlijk "opengebroken" en elf opgetogen voetballertjes verdwenen fluitend onder de douche. Sinds een kleine zes jaar ben ik ook vader en op 14 maart zijn mijn twee zoontjes voor het eerst gaan trainen bij een club in de buurt. Over de beslissing welke vereniging de gelukkige zou zijn, heb ik lang nagedacht. Er zijn in Purmerend drie clubs, maar de club die het meeste in aanmerking zou komen gaat uitgerekend volgend seizoen naar een geheel nieuw complex en ik zie mij de eerste tien jaar niet op een sfeerloos sportpark rondhangen. Volgens ingewijden zou ZOB uit de Zuid- Oost Beemster een leuke gezellige club zijn waar men veel voor de jeugd doet. Of dit echt zo is weet ik nog niet, maar de club ademt wel iets uit waar ik naar op zoek ben. Een veldje ingeklemd tussen de huizen, dat de vergelijking met de Vetkampstraat of Highbury moeiteloos kan doorstaan. Een echte kantine (houten keet!!!) en een geweldig mooi shirt completeren het geheel. Zoals hierboven reeds vermeld was het nu eindelijk zo ver. Wekenlang was ik al zenuwachtig, geen hap kon ik door m'n keel krijgen. Ze kunnen best wel met een balletje overweg, maar hoe pakt het "live" uit. Het grote aftellen was begonnen. Nog drie, twee, één nachtjes slapen en ze zouden hun vuurdoop krijgen. Als een trotse vader stond ik langs de lijn, pratend met een vriend, met wie ik in een ver verleden nog gevoetbald had. Voor zijn zoon was het ook de eerste keer. Hoe het verder met ze zal gaan weet ik natuurlijk niet, maar als ze er de helft zo- veel plezier aan beleven als ik gedaan heb, dan zit het wel snor. Zoals ik hierboven reeds vermeld heb, had ik bij de escapades van mijn vader best wel eens last van valse schaamte, maar nu, zo'n vijfendertig jaar na dato begin ik hem te begrijpen. de ajax ster nr. 35 www.deajaxster.nl 19

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 19