van Eunen gaat diep f door mr. Ed Ad van Eunen "Potenzia, Potenzia"! Dit is een gevleugelde Dominicaanse uitdrukking om te zeggen dat de vrouw die het betreft in de eerste oogopslag toch wel een heel erg lekker ding is. Vaak geldt dit ook voor jeugdvoetballertjes in relatie tot de sportpers. Nog voordat ze een beetje een knikker hebben geraakt is er alweer sprake van één of ander supertalent en wordt klakkeloos de vergelijking gemaakt met een gearriveerde vedette. Soms heeft dat voordelen. Zo hebben ze in r* nog steeds een complex nadat ove kindvall er is vertrokken. Geen spits die daar sindsdien nog een beetje heeft voldaan. Ook hun laatste aankoop, die elmander, zou de grote belofte wel even inlossen. Ach ja, r*.... Helaas hebben we er in Amsterdam ook een handje van. Pietje Ikedia werd na z'n goede wedstrijd tegen psv meteen maar even de nieuwe Garrincha genoemd, Daniel Cruz word na een paar invalbeurten vergeleken met Van Basten en als ik de geluiden om me heen mag geloven is Rafaël van der Vaart al bijna recordinternational. Natuurlijk hebben al deze gassies bakken met talent. Ik vind echter dat de media zorgt voor een volstrekt irreëel verwachtingspatroon. Met name in relatie tot het Nederlands elftal raakt het journaille regelmatig de weg kwijt. Ik hoor Hans Kraaij een jaar geleden tegen Tom Egbers zeggen dat Richard Knopper nu wel klaar is voor het grote Oranje en dat tal van middelmatige clubvoetballers zoals bouma, Talan en Van Hintum gelukkig een kans krijgen om te rijpen tussen de grote jongens. Alsof die erop zitten te wachten om met die 'missels' een rondo te moeten spelen. Momenteel is iedereen al zover doorgeschoten, dat zelfs spelers die al blij mogen zijn dat ze überhaupt in het betaalde voetbal actief zijn, in verband met Oranje worden gebracht. Ik kan wel voorbeelden noemen, maar ja, ik wil aan dergelijke spelers geen woorden vuil maken. Die besteed ik liever aan de internetsite www.aiaxieugd.nl. Nu deze site bestaat is de zweem van geheimzinnigheid, de magie die rondom de jeugdopleiding hing, aan het verdwij nen. Op zich is deze webpagina een prachtig initiatief: het is mooi opgebouwd, zeer informatief en een mooie manier om vast aan de namen van alle aanstormende talenten te wennen. Het geeft een extra inkijkje in de keuken zullen we maar zeggen. Zo te zien wordt er ook veel tijd en aandacht besteedt om de site up-to-date te houden. Als ik echter de wedstrijdverslagen lees word ik daar niet bepaald vroljk van. Helaas staat het bol met geschrijf over de kwaliteiten van de jeugdvoetballertjes op een manier waar ik een broertje dood aan heb. Misschien zou ik dit moeten interpreteren als de bekende Amsterdamse arrogantie, maar in deze context is het toch een beetje ongepast. Enige citaten: ".een brijante wedstrijd van Sherjill MacDonald, de nieuwe Kluivert, zonder meer een feit. in de eerste minuut behoedde Maarten Stekelenburg, Van der Sar 2, Ajax al voor een snelle tegengoal, onmiddellijk in Ajaxl met die man. Heitinga speelde als een Maarschalk die zijn troepen aanstuurt, zoals Frank de Boer in z'n beste wedstrijden.". Van de andere kant van de medaille is deze verslaggever ook bepaald niet vies: ".Obodai NOOIT meer mee laten doen.Greene speelde dramatisch zoals gewoonlijk en Kujala moet nooit meer op de 4 positie terechtkomen. Kwame Quansah die weer ouderwets irritant medespelers negeert en alleen maar op eigenbelang uit is. het klinkt bijna afgezaagd maar vooral Walker speelde weer als een krant. het duurde vijf minuten alvorens Ajax de eerste kans kreeg, echter Bechan (het wordt bijna een vervelend verhaal) verprutste op kinderlijke wijze het aangeboden schot voor open doel.". Nou ja, zo kan ik nog wel even door gaan. Duidelijk is dat als we de reporter mogen geloven er bij de Ajax-jeugd een stel zeer wisselvallige voetballers in het veld staan. Nou zal er best wat niveauverschil zijn, maar van dit geschrijf word je als lezer ook niet veel wijzer. Toch jammer om een op zich prachtige site als deze te verkwanselen aan één of andere Kuifje die permanent last ljkt te hebben van opvliegers. Anders kan ik z'n goedbedoelde gebral niet verklaren. Gelukkig is er voor diegenen die de moeite nemen ook nog de eigen waarneming. Maandagavond 18.30 uur op de Toekomst is de 'place to be'. In alle rust kan worden geanaly seerd hoe de vlag er bij de reserves van Ajax bij hangt. Wie dan de wedstrijd heeft gezien hoeft dan gelukkig niet meer af te gaan op het geleuter van de door www.Ajaxjeugd.nl ingehuurde verslaggever. "Solis sacerdotibus" Ed Ad van Eunen de ajax ster nr. 35 www.deajaxster.nl 17

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 17