g PogLbug "partij" en niet meer als domme figuren met een IQ van het achtereind van een varken gezien worden, zijn er in de toekomst hopelijk bijna helemaal geen acties meer nodig. Aan de resultaten van het eerste en het aankoopbeleid kunnen we niet veel doen, maar ik hoop volgend jaar wel weer eens met een fakkel op het Leidse (of nog beter Museumplein) te staan. Velen zullen zeggen: Actie voeren heeft geen zin, Ajax doet toch wat ze wil, onze mening interesseert ze niet etc. Het klopt dat Ajax heel erg koppig is en ik begrijp dat de actiemoeheid zo langzamerhand toeslaat, maar voetbal bestaat nog steeds vanwege de supporters. Sommige acties hebben wel degelijk zin gehad (zoals: F-Side heeft een streepje voor) ook al zegt Ajax dat dit niet de oorzaak er van is dat de strepen op het thuisshirt in competitieverband er volgend seizoen af gaan. Onze macht en invloed kan veel groter zijn dan we nu denken. Hoe zou het met Ajax gaan als er geen (seizoen)kaarten meer verkocht worden (naast de inkomsten die ze hierdoor mislopen). Er is dan geen enkele sponsor meer geïnteresseerd, aandeelhouders haken af, tv-zenders zullen minder betalen en de spelers zullen d.m.v een tape die tijdens de wedstrijd afgespeeld wordt met o.a "Waar zijn die supporters nou", "Oh wat is het stil" en "Aan de rand van Mokum" aangemoedigd worden. Kortom: zonder ons als supporters zijn ze helemaal niks. Ik weet, bij Ajax is er bijna iedere maand wel iets om actie voor te voeren en er zijn in het verleden ook wel regelmatig acties geweest, maar dit ging meestal alleen van de F-Side uit en dit is (helaas) een minder heid van alle supporters. Willen we enige kans van slagen hebben en eindelijk eens tot die stomme koppen doordringen dan moeten de acties massaal zijn en moeten alle (in ieder geval een meerderheid van de) supporters op één lijn zitten. Shalom, M., vak 127. ncw' ■l mei de Twaalfde man Ajacieden, Het valt allemaal niet te verklaren die Arena. In het Olympisch zaten net zoveel Ajacieden als nu bij de thuiswedstjden van ons Ajax, was er vuurwerk, vlaggen, gezang, etc., kortom sfeer. Nu in die klote Arena zitten we met hetzelfde aantal echte Ajacieden, ongeveer 35.000 en die lijers van een bobo's niet meegerekend en is het alleen de F-Side die nog een liedje kan/wil zingen en een groepje op Noord. Zelf zit ik in 428 en wordt gek van mensen die maar op hun luie reet zitten, stil zijn en alleen opstaan als er gescoord wordt, als het rust is en 10 minuten voor het einde van de wedstrijd. Wat is er toch aan de hand? Waar zijn de mensen die in het Olympisch Stadion mee deden met het brengen van steun aan Ajax, want daar draait het allemaal om. Waar is de "twaalfde man"? Zelf ben ik letterlijk en figuurlijk Ajacied (geboren in Ajax, Canada), en bestaat mijn denken en doen uit Ajax. Kom op Ajacieden, we willen leven in de brouwerij (weg met Grolsch) Groet, Jeroen. Het Ajax-gevoel Geachte redactie, Ik ga nu al zo'n 15 jaar naar Ajax. Ik heb veel mooie momenten met Ajax meegemaakt en er veel vrienden leren kennen. Zoals meer mensen ben ik sinds Ajax in de Arena speelt, het echte Ajax- gevoel aan het kwijt raken. De architectonische blunder als de Arena, daar is iedereen het over eens; platbombaderen Daarnaast het verrotte Amerikaanse beleid dat in dit sfeerloze stadion wordt gevoerd. Zelfs Ajax begint Amerikaanse trekjes te vertonen. Grenkj^r die werd weggestuurd, van de BTW-teruggave hebben we ook lang niets meer vernomen, klinische Ajaxversiering etc. etc. Over de grasmat nog maar te zwijgen Het wordt inderdaad tijd voor actie, te beginnen met het weren van een groot gedeelte arena-bioscoop-publiek uit de provincie, skybox- bezoekers met een hoog bralgehalte worden van de tweede ring gede-poneerd en het Ajax-bestuur wordt een maand op strafexpeditie gestuurd naar Siberië. In die tijd kan het Olympisch Stadion gereed worden gemaakt voor de rentrée van Ajax 1 in dit prachtige, historische en gezellige Amsterdamse stadion Jaap Kotter, Vak O. de ajax ster nr. 35 www.deajaxster.nl 13

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 13