1 1 1 FC GRONINGEN 3 AFC AJAX 3 AFC AJAX 9 SPARTA 0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 ZONDAG 11 MAART, 17.15 UUR Hugo (8), Robben (15), Curovic (87) Machlas (1), Arveladze (11), vd Vaart (45) Aantal Ajacieden: 800 Hebben we nog meer smaken voor de rechtsbackpositie? ZONDAG 18 MAART, 14.30 UUR Pipo (8), vd Meyde (10), Van der Gun (24, 59), De Cler (27), Arveladze (39,48, 66,86) Aantal Ajacieden: 39.000 Dat kan wat worden straks, tegen de nummer 2 van rotterdam! De "parkeercombi" is helemaal niks. Het wordt een sightseeing door Noord-Nederland, iets waar niemand op zit te wachten. Ajax begint met Vierklau op rechts en toch Kiwoe in de midden. Het veld heeft dezelf-de abominabele kwaliteit als dat van de Arena. Binnen de minuut scoort Machlas lucky de 0-1. Nadat iedereen klaar is met juichen is het alweer 1-1. Een paar minu-ten later is het 1-2 door een typische Shota-actie. Onder het gejuich scoort Groningen alweer de tweede. En weer blijkt ook Vierklau geen optie voor de rechtsback. Het is bijna gênant om te zien hoe hij wordt gedold door een jong Gronings piepertje. Kiwoe gaat er dan uit, hij blijkt toch niet fit genoeg te zijn. Vlak voor de rust komt Ajax op 2-3. Van der Vaart staat randje zestien eerst zijn moeder gedag te zwaaien voordat hij Van der Gun inseint hoe vrij hij staat. "Hier heb je hem", zegt Van der Gun en Van der Vaart kopt strak de 2-3 in. Na de rust moet Groningen komen en dan kan Ajax de wedstrijd lekker uitcounteren. Shota is naar de vleugel gegaan en Van der Gun naar de 10. Ajax countert echter volledig verkeerd. Veel 3 tegen 2 en 4 tegen 3 situaties worden verkwanseld. Pipo bezondigt zich aan teveel gedribbel. Met een beetje meer voetbalintellect had een 2-5 voorsprong op het scorebord gestaan. Ajax speelt echter niet geconcentreerd, Machlas benadrukt deze stelling door een belachelijke terugspeelbal. Ajax schrikt helaas niet wakker maar krijgt de kous op zijn kop als invaller Curovic een paar minuten voor tijd de 3 3 scoort. Wat een kater! Toevalligerwijs had Co, net als tegen Vitesse, vlak daarvoor Winter als slot op de deur ingebracht. Voor de wedstrijd wordt het "nieuwe honk" geopend. Zowel Ajax als de gemeente zijn sterk vertegenwoordigd. Het is te hopen dat het verstoppertje spelen nu eens een keer is afgelopen. Het wachten heeft nu echt te lang geduurd! Voor de wedstrijd krijgen we te horen dat "Ajax 100 jaar" is afgelopen. Gelukkig maar, het was een rampjaar. We krijgen ook te horen dat we weer teruggaan naar het nieuwe logo: vreselijk. Machlas is (om tactische redenen?) ge passeerd, Winter zit op een stoel in vakkie 110 of zoiets, Witschge op de bank. Kiwoe is nog steeds geblesseerd. Yakubu is zijn vervanger. Sparta, onder leiding van de gesjeesde Anaal Plus "analist" van hanegem, blijkt vandaag een speelbal van Ajax. Pipo scoort via een Spartaan de openingsgoal. Een paar tellen later is het bijna al 1-1: Grim redt. In plaats van 1-1 schiet Van der Meyde loeihard de 2-0 in. Weer een paar tellen is het bijna weer raak: wederom redt Grim. De verdediging is niet bij de les. Vierklau heeft het nog steeds moeilijk. Na de 3-0 van Van der Gun is het over en uit. "Hoeveel zal het worden?" is de veelgestelde vraag onder de rust bij een stand van 5-0. Gelukkig gaat Ajax door na de hervatting. De teller stopt bij negen. Tien had mooi geweest. Maar ja, je kan niet alle kansen benutten. Alhoewel: een eindstand van 12-3 had vandaag ook niet misstaan. Tevredenheid alom na zo'n ouderwetse score. Heerlijk! de ajax ster nr. 35 www.deajaxster.nl 11

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 11