AFC AJAX 5 FC TWENTE 1 rechter denken: "wat'staat ie vrij zeg". Vlag omhoog. Doelpunt afgekeurd. Opvallend genoeg negeert Uilenberg een paar minuten later het vlagsignaal van de grensrech ter aan de andere kant waardoor er voor het doel van Grim een gevaarlijke situatie ontstaat. Is Uilenberg ook al lid geworden van het clubje van Luinge, Van der Ende en Jol??? Daarna is het over met Ajax. Het middenveld wordt overlopen door de fysiek sterkere kakkerl akken. De 1-0 is een logisch gevolg van de verdedigende chaos bij Ajax. Voor de rust had de achterstand al groter kunnen zijn. Tijdens de rust zit iedereen te wachten op een beetje ervaring binnen de lijnen bij Ajax. Winter en Witschge blijven echter op de bank zitten. Vlak na de rust scoren de kakkerlakken de tweede. En weer zit Uilenberg er naast. Ach, een handsballetje meer of minder?!?! Ajax zit stuk en komt ook nog op 3-0. Andy van der Meyde scoort dan een paar minuten later nog de 3-1. De kakkerlakken beginnen dan weer te schijten. Het wordt muisstil in het stadion. Ajax kan echter niet meer aanzetten. Na de wedstrijd vraagt iedereen zich af wat er gebeurd was als Ajax op voorsprong was gekomen. Opvallend genoeg is de volgende dag in bijna iedere krant te lezen dat Uilenberg op zijn oude dag zo goed gefloten heeft omdat hij de wedstrijd zonder gele kaarten heeft beëindigd. Alsof die belangrijker zijn dan doelpunten. ZONDAG 17 DECEMBER, 17.15 UUR Machlas (14), Van der Vaart (22), Chivu (29), Machlas (45), Galasek (59) Vennegoor of Hesselink (71) Aantal Ajacieden: 36.000 Dieptepunt: de vuurwerkgeluiden De vorige thuiswedstrijd tegen de Tukkers herinneren we ons nog maar al te goed. In die oude shirtjes met 0-1 verliezen deed pijn. Gelukkig verloopt vandaag alles een beetje anders. Boschker helpt ons daarbij een beetje door na zeven minuten net buiten de zestien Van der Gun neer te sabelen. Rood. Opa Van Ede mag hem vervangen. Voordat Van Ede beseft wat er gaande is staat het 4-0 voor Ajax. Machlas (mooie assist Pipo, ja Opa Spoor kan Pipo ook complimentjes geven!), Van der Vaart (weer assist Pipo), Chivu (penalty) en weer Machlas zorgen voor een mooie 4-0 ruststand. Ajax voetbalt heerlijk speels. Het lijkt bijna ouderwets. Het veld lijkt iets minder slecht dan de vorige wedstrijd. Volgens J. Gijsel (fysioloog bij Ajax), die samen met Bobby Haarms tijdens de wedstrijd een tijdje op Zuid bivakkeerde is het veld enige dagen doorweekt geweest, waardoor het wat compacter is geworden. Tijdens de rust is het op Zuid een zooitje. Daar er vanaf de tweede ring constant met rotzooi wordt gegooid, wordt er besloten daar eens poolshoogte te gaan nemen. Een stevig "binnenbrandje" is het gevolg. De tweede helft gaat Ajax door met waar het voor de rust mee is geëindigd: goed spelen. Alleen het maken van doelpunten gaat wat minder. Galasek pakt zijn doelpuntje weer mee na een mooie assist van Nikos. Daarna mist Ajax nog een handvol kansen. Twente scoort ook zowaar. Uiteraard door Vennegoor. Grim baalt uiteraard. Zo weinig te doen krijgen en dan ook nog een bal om je oren. de ajax ster nr. 34 www.deajaxster.nl 9

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 9