aan het stadion. Het begin is er en de politie kan wennen aan het idee van vrij vervoer. Bijkomend voor-deel is dat de prijs van de toegangs kaartjes veel lager was dan aanvankelijk. Niet alleen in de binnenstad maar ook bij de kaartver koop is de uitverkoop begonnen! Supportersadviescommissie (SAC) De SAC, die supporters bijstaat bij een stadion verbodprocedure, is druk bezig. Niet alleen met het assisteren van mede-supporters, maar ook om naar het instrument stadionverbod in zijn algemeenheid te kijken. In december is een bijeenkomst geweest bij de KNVB in Zeist. Op deze bijeenkomst waren vertegenwoordigers van justitie, de clubs en supporters aanwezig. Tijdens dit overleg is gebleken dat er bij de verschillende instanties nog veel onduidelijkheid is en zeer verschillend gedacht wordt over deze strafmaatregel. De clubs zijn van mening dat de strafmaat een goede stok achter de deur is, terwijl supporters van mening zijn dat de maatre gel voor een groot aantal 'overtredingen' een te forse maatregel is. We noemen maar weer even het zes maanden stadionverbod voor het niet bij je hebben van een identificatiebewijs. Het is in elk geval duidelijk geworden dat er nog een lange weg te gaan is om tot aanpassingen te komen. De meningen lagen tijdens deze bijeen komst te ver uit elkaar om iets anders te verwachten. Desalniettemin blijven we hoop houden dat er veranderingen komen. Deze moeten dan op landelijk niveau geaccepteerd worden omdat de KNVB in overleg met alle clubs de strafmaat vaststelt. We houden je op de hoogte van onze vorderingen. Kuipstoeltjes Het dreigt een soort traditie te worden om de kuipstoelen in de fik te steken na afloop van de wedstrijd feyenoord - Ajax. De mutsen die door het sfeerteam aan de Ajacieden waren verstrekt bleken wel heel goed als aanmaakblokjes te werken. Wat de gevolgen waren hebben alle aanwezigen kunnen zien. De uitgang werd geblokkeerd door de ME en de vlammen kwamen tot aan de rand van de tweede ring. Toen de deuren eindelijk geopend werden zijn diverse Ajacieden met ademhalings-problemen opgevangen door de EHBO terwijl ook een steward op een wat andere manier is terugge reisd naar Amsterdam dan met de trein, namelijk per ambulance. Met de recente gebeurtenissen in Volendam nog vers in het geheugen vragen de ajax ster nr. 34 we ons af of dit nou per se zo moet. We hebben inmiddels contact gezocht met de gemeente rotterdam om ze te wijzen op het feit dat de uitgang onnodig lang is dichtgehouden en dat dit tot gevaarlijke situaties kan leiden. We zijn van mening dat bij een snellere opening van het vak een hoop ellende voorkomen kan worden. Maar op de eerste plaats spreken we natuurlijk het gezond verstand aan van degene die verant woordelijk waren voor de vuurzee. Aanmelden via internet We ontvangen regelmatig aanmeldingen van nieuwe leden via internet die niet volledig zijn ingevuld. We kunnen deze aanmeldingen dan niet verwerken omdat we vaak niet kunnen achterhalen wie de aanmelding heeft verstuurt. We verzoeken je dan ook om alle velden in te vullen en ook je telefoonnummer te vermelden waarop je bereikbaar bent zodat dit in de toekomst wat vlotter verloopt. OFA reis Op Tweede Paasdag zullen we weer een reis organiseren naar de wedstijd Roda JC - Ajax. Zoals je van ons gewend bent zullen we het vervoer weer tegen een scherpe prijs aan bieden. Wanneer je deze wedstrijd wilt bezoeken en wilt meereizen met de OFA hou dan onze website in de gaten of neem telefo nisch contact met ons op via nummer 020- 6008698. Verkoop van fanartikelen Binnenkort starten we met de verkoop van fanartikelen. De cap, t-shirt of sjaal kan je o.a. bestellen via internet. We kunnen de bestelde artikelen naar je opsturen of meenemen naar het stadion. Afbeeldingen van de artikelen staan binnenkort op onze website. Het prijsniveau zal beduidend lager zijn dan de prijs die je in de winkel betaalt. Het is ons dan ook niet te doen om de winst maar willen je gewoon tegen een schappelijke prijs aan deze spullen helpen. Tenslotte hopen we dat we met jullie een goede tweede seizoenshelft tegemoet gaan waarin hopelijk nog een inhaalrace gerealiseerd wordt. We dromen verder. Tot de volgende keer. www.deajaxster.nl

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 7