fJk) NIEUWS ONAFHANKELIJKE FANCLUB AJAX Postbus"«e WÊÊÊË V OFA-nieuws valt niet onder de redactionele verantwoording van DAS e-mail:info@ofa.nl 'Parlementair onderzoek' Gent Vorig jaar is door de OFA een klacht ingediend bij de burgemeester van Gent naar aanleiding van het poiitie-optreden voorafgaand aan de wedstrijd Gent - Ajax. We hadden klachten ontvangen van supporters die tijdens een plas pauze zijn aangehouden, maar ook van een ouder echtpaar (50 jaar) die tijdens het pinnen zijn aangehouden. Dit ging ons wat ver en de Bochum-visioenen kwamen weer naar boven. Inmiddels heeft de burgemeester schriftelijk gereageerd. In dit schrijven steit hij dat er intern een onderzoek is uitgevoerd waaruit is gebleken dat alle aanhoudingen terecht zijn geweest en dat zijn gemeente voor een grote ramp is behoed. Wij weten wel beter en hebben de brief met een grote korrel zout (zonder frieten) genomen. Dit is weer een duidelijk voorbeeld van de grote willekeur waar we als supporters regelmatig mee te maken hebben tijdens wedstrijden. De voorbeelden die door ons zijn aangedragen lieten naar onze mening aan duidelijkheid niets te wensen over! Momenteel bekijken we of we bij een andere instantie een klacht kunnen indienen. Niet dat er nog iets is te herstellen voor alle supporters die de wedstrijd hebben gemist, maar om een precedent voor de toekomst te kunnen voorkomen. We blijven hoop houden. Wedstrijdoverleg Wedstrijdoverleg? Ja, dat is de nieuwe naam voor het driehoeksoverleg of burgemeester- overleg waar nooit een burgemeester bij aanwezig was. Dit overleg heeft dus een andere naam gekregen maar de gespreksonder werpen zijn hetzelfde gebleven. De laatste maanden is ons bestuurslid Marianne Mulder bij elk wedstrijdoverleg aanwezig om afspraken te maken met de bezoekende club over de toegangsregeling en andere zaken die het ons als bezoeker mogelijk moeten maken om prettig en gemakkelijk een uitwedstrijd te bezoeken. We moeten toegeven dat we niet altijd onze zin krijgen, maar door de ervaring uit het verleden, bij het bezoeken van uitwedstrijden kunnen we goed aangeven waar in het verleden fouten zijn gemaakt. Zaken als te weinig toegangspoorten open, langzaam-aan-acties bij het fouilleren, inbeslagnemen van vlaggen enz. komen tijdens de gesprekken aan bod. Er worden dan afspra ken gemaakt die tijdens de briefing van de stewards worden besproken zodat ze weten wat wel en niet mag. Zo is bij FC Utrecht voor komen dat vlaggen in beslag werden genomen. Het gaat ook wel eens mis. Bij het wedstrijdover leg van de uitwedstrijd NAC - Ajax merken we dan toch dat we achteraf het bos in worden gestuurd met een antwoord dat niet overeen komt met de waarheid. Een voorgestelde parkeeromwisselregeling zou niet mogelijk zijn omdat het beoogde parkeerterrein eigendom is van de Praxis. Zij zouden geen toestemming voor gebruik hiervan hebben verleend. Na controle echter bleek dat de Praxis nooit iets gevraagd is. Dit heeft ons geleerd in het vervolg alle antwoorden te verifiëren. We zijn nog jong en leren snel. Een ander heikel onderwerp dat altijd voor langdurige discussies zorgt is de wijze van vervoer: Gaan we los of met de combi? FC Groningen - Ajax combivrij Alhoewel er tijdens het wedstrijdoverleg door Groningen werd vastgehouden aan de combi, is in een tweede gesprek toch besloten om vrij vervoer toe te staan bij de wedstrijd FC Groningen - Ajax. Inmiddels was bij het bestuur van Groningen al wel duidelijk dat er zich Ajacieden zouden bevinden op verschillende tribunes in het stadion omdat supporters nu eenmaal vindingrijk zijn en geen trek hebben om met een omweg van een paar honderd kilometer naar een wedstrijd te reizen. Uiteindelijk is afgesproken om de Tilburg-variant uit de kast te halen. Op een parkeerterrein nabij Groningen zullen de supporters zich verzamelen en worden dan per bus naar het stadion vervoerd. We hopen dat de proef slaagt zodat de Ajax-suppor- ters volgend jaar zich vrij kunnen bewegen tot 6 www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 34

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 6