EttropeJ| ©iivedp fact file Dominic Isaacs AjAX MERCHANDISE Programmaboekje Ajax CT - Santos verder stonden we opeens in een erg chique wijk. Voor ons zag ik iets dat mij meteen deed denken aan Arsenal's Highbury. Dit moest het lang gezochte stadion van Ajax CT zijn. Omdat we nergens ook maar iets van een Ajax-logo zagen, bekroop ons weer een gevoel van onzekerheid. Toch maar even vragen en het kon gelukkig worden bevestigd. Nadat de auto geparkeerd was, liepen we het stadion binnen. We vroegen aan de man achter de balie of wij het stadion in mochten. Hij antwoordde dat er een tour in het stadion werd gegeven. Als wij die wilden volgen, moesten wij even wachten, zodat hij iemand kon bellen. Nou, die tour was niet nodig. Wij wilden alleen maar even het stadion in om het veld te zien. Dat was geen probieem en hij vertelde hoe we moesten lopen. Een minuut later stonden we op de tribunes van een waanzinnig stadion. Klein qua oppervlakte, staanplaatsen achter de goal en steil omhooglo pende tribunes direct aan het veld. Het stadion was vol behangen met reclameborden waaron der één van de ABN, maar het Ajax-logo viel nergens te ontdekken. Het veld was prachtig groen en liep mooi bol af vanaf het midden. Mensen waren bezig het veld te fatsoeneren. Op de grond lag een opgerold boekje en ik 54 raapte het op. Het was een programmaboekje van Ajax CT tegen Santos van zondag 5 november. Dat was balen, want die zondag waren we al in Kaapstad maar konden nergens uit opmaken dat er gespeeld werd. Na foto's te hebben gemaakt, liepen we terug naar de balie. Die aardige meneer was er nog steeds en hij vertelde dat het eigenlijk een rugbystadion was en dat Ajax er sinds kort haar thuiswedstrijden speelde. Op mijn vraag of er ook Ajax-souvenirs werden verkocht, antwoordde hij negatief. Hij verwees ons naar de rugbyshop naast het stadion. In de rugbyshop werkte iemand die geen voetbalfan was, maar wel goed op de hoogte was van het wel en wee van Ajax. De eerste vraag was natuurlijk of hij ook Ajax-souvenirs verkocht. Nee, hij had ze wel drie maanden in de shop gehad maar weer teruggestuurd omdat er helemaal niets van verkocht was. Hij kon ook niet zeggen waar ze wel te koop waren. Deze opmerking leidde ertoe dat zijn collega, ongevraagd, meteen contact zocht met Adidas. Ons gesprek ging verder. Duidelijk werd dat het stadion werd bespeeld door een van de betere rugbyteams van Zuid-Afrika en sinds kort speelde ook Ajax CT er haar thuiswedstrijden. De laatste tijd ging het steeds beter met Ajax Available now! Oh ja, waar dan? www.deajaxster.nl de ajax ster nr. 34 TOTAl The following items are available for purchase at Ikamva or from vendors at the home matches: Ajsx Niphca Home jersey .Aja* Key-ring it IS A cSWater-bottie

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2001 | | pagina 54